ASKF’den liglerde değişim!

Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kulüplerle üçüncü ve son toplantısını Nazilli’de gerçekleştirdi. Toplantıda liglerde yapılan değişiklikler kulüp temsilcilerine bildirildi.

16 Ağustos 2018 - 13:09 0
reklam

Mustafa ÇELİK/Manşet Aydın-NAZİLLİ- Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Eylül ayı içeresinde başlayacak olan 2018-19 Futbol Sezonu öncesi kulüp yöneticilerine yönelik doğu bölgesi bilgilendirme toplantısı Nazilli’de gerçekleştirdi. ToplantıdaKöşk’ten Buharkent’e kadar  faaliyet gösteren kulüplerin temsilcileri yer aldı.Toplantıya Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık da katıldı. Son dönemlerde amatör spor kulüplerine yönelik gerçekleştirilen sosyal projelerle dikkat çeken Aydın ASKF, yeni sezon öncesi değişen kurallar ve lisans işlemlerindeki yeni düzenlemeler ile ilgili bilgiler verdi.

SÜPER AMATÖR’DEN 3 TAKIM DÜŞECEK

Söz konusu düzenlemelerle birlikte yeni sezonda Süper Amatör’den 3 takım düşecek. Bir sonraki sezon Süper Amatör Lig doğu ve batı olmak üzere 10 takımın bulunduğu iki gruba ayrılacak. Federasyon, Süper Amatör’de takım sayısını arttırmak için böyle bir yönteme başvurulduğu bildirildi.

1.AMATÖR’DEN 2 TAKIM ÇIKACAK

1.Amatör’de 40 takım 4 grupta mücadele edecek. Geçtiğimiz sezondan farklı olarak gruplarda şampiyon olan 2 takım Süper Amatör’e yükselecek.

Amatör Süper Lig 22 Eylül’de, 1.Amatör Lig 29 Eylül’de 2. Amatör iseOcak ayında heyecan başlayacak.

Yeni düzenlemeye göre;

1999-2003 doğumlu futbolcular yaşı küçük oyuncu olarak adlandırılacacak. Takımlar bu oyunculardan 18 kişilik kadroda en az iki tanesini bulunduracak. Bu oyunculardan mutlaka biri müsabakada yer alacak.

1989 ve daha önce doğmuş olan futbolculardan kadroda en fazla 5tane olacak. Fazla yazılırsa hükmen mağlup sayılacak. 2.Amatör’de bu sayı en fazla 6 olacak.

Transfer ücretleri 450 TL’den 400 TL’ye düşürüldü. Yabancı oyuncu transferi 10 bin TL’ye çıkarıldı.  2008-2009 doğumlu oyuncuların transfer bedava yapıldı. 2002 daha küçük yaştaki çocuklar 1 sezon futbol oynamamışsa serbest kalma hakkını elde edecek.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-