ASKİ Koçarlı’da dolu dizgin

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü il genelinde uyguladığı yoğun çalışma programına doludizgin devam ediyor. İlçe belediyeleriyle de koordineli çalışan ASKİ Genel Müdürlüğü sorunları kökten çözüme ulaştırıyor. Çalışmaların yoğun olarak sürdüğü ilçelerin başında gelen Koçarlı’da merkez mahallelerde yürütülen hummalı çalışmaların yanısıra dış mahallelerde de alt yapı dönüşümü sürüyor.

reklam
03 Haziran 2016 0
reklam

123

MEZARLIKLARI SUSUZLUKTAN KURTULDU

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri içmesuyu, yağmursuyu ve kanalizasyon çalışmalarını hızla sürdürürken diğer yandan da Koçarlı’nın çeşitli mahallelerinde yer alan mezarlıklara içmesuyu hat çalışmasıyla su veriyor. Bu çalışmalar çerçevesinde son olarak Kızılkaya, Halilbeyli, Evsekler ve Şahinciler mahalle mezarlıklarında toplamda 1100 metre hat çalışması yapılarak çeşmeler akmaya başladı.

MUHTARLAR ÇALIŞMALARDAN ÇOK MEMNUN

Yapılan çalışmalardan oldukça memnun olduklarını dile getiren, Evsekler Muhtarı  Mesut Akçal, Halilbeyli Muhtarı Mustafa Garip, Kızılkaya Muhtarı Mehmet Ali Avcı ve Şahinciler Muhtarı Kemal Korkulu çalışmaları yakından takip ettiler. Muhtarlar yaptıkları açıklamada;

“ Sayın Başkanımız Özlem Çerçioğlu bir talimatıyla mezarlıklarımıza su getirtti. Sağolsun varolsun. ASKİ ekipleri vakit kaybetmeden çalışma başlattılar. Gün içinde hat döşenip çeşmeler yapıldı ve kullanıma açıldı. Vatandaşlar mezarlık ziyaretlerinde hep dile getirdikleri ve mustarip oldukları önemli bir konuydu.” Dedi.

BAŞKAN ÖZTÜRK’DE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Yapılan çalışmalarda Aydın Büyükşehir Belediyesi ilçe belediyeleriyle de koordineli olarak faaliyetlerini yürütüyor. Bu çerçevede Koçarlı’da yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk;

“Vatandaşların sorunlarının çözümü için ASKİ ekipleri ile iş birliğimiz etkin olarak sürüyor. Bu kapsamda yaptıkları tüm çalışmalar için Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekiplerine çok teşekkür ederim.

1234

CAMİLERE DE ASKİ ELİ DEĞDİ

Ramazan ayına sayılı günler kala ASKİ ekipleri il genelinde cami ve mescitlerin sorunlarına da el atıyor. Koçarlı ilçesinde sürdürülen çalışmalar çerçevesinde cami ve mescitlerin abdest alma yerlerinde sıkı bakım yapılıyor. Vatandaşların rahatlıkla abdest alması için özellikle çeşme bataryaları ve içme suyu tesisatı değiştiriliyor. Çalışmaların tamamlandığı camilerde vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ve çalışma yürüten ASKİ ekiplerine teşekkür ederken hayır duasında bulundular.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam