Asrın davası ertelendi!

Aralarında Bozdoğan, Köşk ve Kuyucak eski belediye başkanı ile iş adamı Özgen Türker’in yargılandığı ve kamuoyuna ‘asrın davası’ olarak yansıyan “İhaleye fesat karıştırmak, rüşvet almak ve rüşvet vermek’ suçlamasıyla açılan davanın son duruşmasından karar çıkmadı. Mahkeme heyeti duruşmayı 29 Aralık tarihine erteledi.

reklam
20 Ekim 2016 0
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Kamuoyunda ‘asrın davası’ olarak bilinen 129 sanıklı  ‘İhaleye fesat karıştırmak, rüşvet almak ve vermek’ suçlamasıyla açılan davanın son duruşmasında karar çıkmadı. Mahkeme heyeti duruşmayı 29 Aralık 2016 tarihine erteledi.

4 yıl önce, aralarında Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın,  Köşk Belediye Başkanı Rifat Kadri Kılınç ve Kuyucak eski belediye başkanı Ali Ulvi Akoğlu, Umurlu eski belediye başkanı Hasan Sarı, Sultanhisar eski belediye başkanı Fazıl Törün ile iş adamı Özgen Türker ile başkan yardımcıları, encümen üyeleri, belediye meclis üyelerinin bulunduğu 129 sanık hakkında ‘İhaleye fesat karıştırmak, rüşvet almak ve vermek’ suçlamasıyla dava açılmıştı.

İlk duruşması 2012 yılının Mayıs ayında gerçekleşen davanın 17 Ekim 2016 tarihinde yapılan son duruşmasında sonuç çıkmadı. Mahkeme heyetinin kamuoyunun sonucunu merakla beklediği davayı 29 Aralık 2016 tarihine ertelediği belirtildi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında hakim ve savcılara yönelik başlatılan tutuklama ve ihraç kararlarının ardından yaşanan adli personel sıkıntısının, söz konusu duruşmanın ertelenmesinde önemli etken olduğu öğrenildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam