Asrın Rant Projesi

Duayen gazeteci Erdoğan Eker, kendisine ait köşesinde kaleme aldığı yazısında, Nazilli Belediyesini “Rant belediyesi” olmakla suçladı. Haluk Alıcık’ın her geçen gün inandırıcılığını kaybettiğini savunan Eker, “leyleğin ömrü lak lak ile geçer” örneğini vererek, belediye başkanının zamanını boşa harcadığını savundu.

reklam
02 Haziran 2016 0
reklam

31300_1409301346772_8009218_nNazilli Belediyesinin ranttan başka bir şey düşünmeyip hızla hizmet belediyesi olmaktan uzaklaştığını kaleme alan duayen gazeteci Erdoğan Eker, bu haftaki yazısında çok konuşulacak iddiaları köşesine taşıdı. Eski köy garajının yakılıp, yerine çok katlı iki gökdelen yapılmak istenmesini “Rant projesi” olarak değerlendiren Eker, Haluk Alıcık’ın başkanlığı döneminde hizmetin unutulduğunu kaydetti.  Nazilli’de yaşamı zorlaştırıp rahatsız eden sebeplerin her geçen gün arttığına dikkat çeken başarılı gazeteci, sorunları gidermeye yönelik hiçbir ciddi araştırmanın yapılmadığından yakındı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı kast ederek, “Her aklına geleni düşünmeden yapacağım, edeceğim demek hizmet değil vasıfsız düşünce ve tavırlardır” şeklinde eleştiren Erdoğan Eker, Nazilli’yi köye çeviren bu zihniyetin, yeni bir algı operasyonu yürüterek Rant yakalama peşine düştüğünü ileri sürdü.

ASRIN PROJESİNE “TARİHİ RANT ” İDDİASI 

Nazilli Belediyesinin içine düştüğü ekonomik sıkıntının Haluk Alıcık tarafından bir an önce açıklanmasını isteyen Eker, oluşan borçlar nedeniyle nefes alınamaz hale gelindiğini savunduğu yazısında şu ifadelerin altını çizdi “Yıllardır Nazilli ilçesini köye çeviren  bu  zihniyet şimdide milleti  ASRIN PROJESİ balonuyla bir kez daha tarihi Rant yakalama peşine düşmüş görünüyor. Öncelikle Bugün için Belediyemizin içine düştüğü maddi sıkıntının boyutu nedir?

İller bankasına, Çeşitli bankalara, kurum kuruluşlara Nazilli belediyesinin borçlarının miktarını açıklamalıdır. Bunu hepimiz bilmeliyiz. Ancak borçları nedeniyle nefes alamaz hale gelen belediyeler hizmetten ziyade Ranta dönük çalışmalar yapar. Önce Başkan Alıcık samimi bir şekilde belediyenin maddi durumunu açıklamalıdır. Son yerel seçimlerde tekrar belediye başkanı olacağım diye Nazilliye harcaması gereken parayı nasıl Köylere (mahallelere) oy için harcadığını anlatmalıdır.”

123

DEPREM VE RANT UYARISI 

Yazısının ilerleyen bölümlerinde, eski köy garajının yerine yapılması düşünülen çok katlı iki gökdelenin, 1. Sınıf fay hattı üzerinde olduğunu belirten Eker, Nazilli Belediyesinin bu gerçeğe rağmen buradan elde edeceği 30 milyon TL’nin peşine düştüğünü kaydetti.

Erdoğan Eker ayrıca, şehrin dokusuna zarar vereceğine inandığı çalışmaya ek olarak, “asrın projesi” şeklinde kamuoyuna sunulan Ahmet Şensan Düğün Salonu, Recep Bey, Beş Eylül ve Ahmet Yesevi okullarının yıkılıp, bunların Polis Okuluna kaydırılmasını “olmayacak duaya âmin demekten başka ne olabilir” sözleriyle değerlendirdi.

Nazilli’yi sıkıntıya sokacağını düşündüğü projenin, ilçeyi parsel parsel Ranta çevirmekten öte gitmeyeceğini ifade eden Erdoğan Eker, “ASRIN PROJESİ diye ortaya atılan Eski köy garajına yapılacak iş merkezleri, çifte gökdelenlerin Nazilli’ye ne faydası olabilir? 1. sınıf fay hattında bulunan Nazilli’ye böyle bir proje hizmet midir? köstek midir?  Bu projenin Nazillinin güzelliğine, kültürüne, sosyal yaşamına katkısı ne olabilir?  Bu proje 1000-2000 kişiye iş istihdamı mı yaratacak?  Mimar arkadaşlarımızın iddiasına göre de şehrin mimari yapısını ve görüntüsünü bozacak amaçsız bir çalışma olarak görülüyor. Şimdi de, ikinci bir ASRIN PROJESİ diye Nazilli’yi sıkıntıya sokacak bir çalışmanın içindedir. Sonuçları sıkıntılarla dolu Nazilliyi parsel, parsel Ranta çevirmeye çalışmasından başka bir şey değildir. Şehrin dokusuna zarar verecek bir çalışmadır. Ahmet Şensan düğün salonunun yıkılması, Recep bey ve Beş eylül ilkokulunun Polis okuluna kaldırılması olmayacak duaya amin demekten başka ne olabilir.

1234

Bunun neresi asrın projesi başkan. Bu olsa olsa Belediyenin asrın Rant projesi olur. Hizmeti unutan Ranttan başka bir şey düşünmeyen belediyemizin, hizmet belediyesi olmaktan hızla uzaklaşmaya başladığını görüyoruz” sözleriyle, geniş bir yelpaze çizerek kendince olumsuz gördüğü sorun ve tespitleri dile getirdi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI:

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam