Astim Bitecek Trafik Rahatlayacak

Denizli-Aydın-İzmir yolunu bir süredir şehir içinden yönlendirmek zorunda kalınan ASTiM köprülü kavşak inşaatında son durum ne ? Yüklenici Firma İnşaat Mühendisi Murat Sağlık konu hakkında açıklamalarda bulundu.

reklam
08 Haziran 2016 0
reklam

ASTiM Köprülü kavşak inşaatı yapım ihalesini Aydın Büyükşehir Belediyesinden teslim alan yüklenici firma İnşaat Mühendisi Murat Sağlık projenin belirlenen süre içinde bitirileceğini söyledi. Sağlık “İmalatına devam etmekte olduğumuz Aydın Astim Köprülü kavşak inşaatı yapımı ile ilgili son zamanlarda yerel medyada çıkan bilgi kirliliği haberleri üzerine projenin yapımından sorumlu firma mühendisi olarak açıklama yapmak zorunluluğu doğmuştur. Bilindiği üzere kesişen kazık sistemine göre imalatı yapılan altgeçit inşaatı yapım aşamasında iç yarma kazısı yapılıp terasman kotuna ulaşıldığında, fore sistemde basit deplasmanlar oluştuğu gözlenmiş ve durum idare ile proje firmasına bildirilmiştir. Bu aşamada oluşan deplasmanların sebep ve niceliği üzerinde hesaplamalar yapılmış, belirlenen hareketlenme ile birlikte yeni bir model üzerinde projelendirilme yapılmış olup gelinen surede mevcut suyun çekilmesi stabiliteyi bozduğu ve kazık uçlarından örselenme ile birlikte hareketlenmenin artacağı öngörüldüğünden mevcut hali ile hesap dengelerinin stabil kalması uygun görülmüştür” dedi.Astim Köprülü

Yüklenici firma İnşaat Mühendisi Murat Sağlık “yapım çalışmaları sırasında belirlenen jeolojik modelden başka, sıvılaşan bir zemin modeli ile hesap öngörülerinden daha farklı bir zemim cinsi ile karşılaşıldığından, gözlemler ve hesaplamalar yapılmış, mevcut yapı unsurları değişmeden en ekonomik çözüm ile yapım aşamasına başlanılmıştır. Projenin yapımı planlanan süre içinde tamamlanacaktır” ifadelerine yer verdi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam