ATABAY ÇOK FENA YAKALANDI

SU BORCU RAPORU DİDİM’İ SARSACAK

30 Nisan 2018 - 20:49 0
reklam
reklam

Naci Eriş/Manşet Aydın-Didim Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın kendisine ait otelin ve barın su borcunu sildirdiği bilirkişi tarafından ispatlandı. Didim Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen bilirkişi, 11 Nisan 2014’te 18 adet terkin (borç silme) işlemi saptadı. Bilirkişi, silme işleminin farklı tarihlerde, yavaş yavaş faturaya yansıtıldığını tespit etti.

Didim’i sarsan Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın kendi oteline ve barına ait su borcunu sildirdiği iddiası resmen ispatlandı.
Manşet Aydın’ın gündeme getirdiği ‘su borcu skandalı’ ile ilgili soruşturma başlatan Didim Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyu araştırması için bilirkişi görevlendirdi.

SİLME İŞLEMİNİ İLKSEN YALÇIN YAPMIŞ
Bilirkişi, Didim Belediyesi Su İşleri’nde kullanılan ‘beyaz’ adlı programdaki verilerin yedeklendiği DVD’leri inceledi.
1 Nisan 2014 ile 31 Temmuz 2014 tarihleri arasındaki 4 aylık süreçte alınan toplam boyutu 346 GB olan 100 adet dosyayı ele alan bilirkişi, 11 Nisan’da yapılan işlemlerde ‘terkin’ (borç silme) işleminin yapıldığını tespit etti.
Bilirkişi raporunda silme işleminin ‘SUM’ adlı kullanıcı tarafından yapıldığını, sistemde ‘SUM’ adlı kullanıcının “24 Mart 2005’ten bu yana İlksen Yalçın tarafından kullanılıyor” şeklinde açıklandığını saptadı.

“ATABAY’A AİT ABONELİKTE 18 TERKİN YAPILDI”
Bilirkişi raporunda, her dosyada, bir gün öncesinin işlemlerinin yedeklendiği, 12 Nisan tarihli dosyanın 11 Nisan’daki işlemleri gösterdiği ifade edildi. Tüm dosyaları inceleyen bilirkişi, şu tespite vardı:
“Didim Belediyesi Su İşlerinin kullandığı ‘Beyaz’ adlı yazılımın 1 Nisan 2014 ile 6 ağustos 2014 tarihleri arasındaki yedek dosyaları incelendi. Yedek dosyalarının sorunsuz olduğu, sonradan bir müdahale yapılmadığı ve dosyaların, yedeğin alındığı tarihteki sistemin anlık görüntüsünü içerdiği tespit edilmiştir. 12 Nisan 2014 tarihli yedek dosyasının içeriğindeki verilerde SUM adlı kullanıcı (‘24 Mart 2005 tarihi itibariyle İlksen Yalçın kullanıyor’ açıklaması mevcut) tarafından 11 Nisan 2014 saat 12.00 ile 12.02 arasında sisteme müdahale edilerek, Ahmet Deniz Atabay’a ait 16020 sicil numaralı aboneliklerin bazı su borç kayıtları üzerinde 18 adet terkin işlemi yapıldığı tespit edilmiştir.

Tahsilat ya da silme işlemlerinin faturaya anlık olarak yansımadığını, elle değiştirilerek belli aralıklarla yansıtıldığını vurgulayan bilirkişi, “14 Nisan 2014’te 4523 sayılı aboneye (Ahmet Deniz Atabay) ait borç sıfırlanmış, 1 Mayıs 2014 tarihli verilere göre 21991 sayılı abonenin (Ahmet Deniz Atabay) borçlarında azalma meydana gelmiştir” ifadelerine yer verdi.

ERKAN KARAASLAN DA ARAŞTIRILIYOR
İlksen Akbudak’ın (İlksen Yalçın), Ahmet Deniz Atabay’ın tehdit ile su borcunu sildirdiği iddiası, bilirkişi raporu ile ispatlandı. Şimdi ise gözler, İlksen Akbudak’ın (İlksen Yalçın) Atabay’ın makamında Erkan Karaaslan’ı gördüm. Beni tehdit etti” şeklindeki sözleri üzerine başlatılan soruşturmaya çevrildi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam