Ataş, 2019 için hedef verdi

Aydın’ın kaybedilmesinden hepimiz sorumluyuz

03 Nisan 2018 - 23:56 0
reklam
reklam

Naci Eriş/Manşet Aydın-Efeler Aydın’daki programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, iki dönemdir Aydın’daki belediye seçimlerini kaybettiklerini hatırlatarak, “Bundan hepimiz sorumluyuz. 2019’daki seçimde 794 bin seçmenin tamamına ulaşmak zorundayız” dedi.

AK Parti Aydın İl Teşkilatı, önceki dönemlerde milletvekilliği ile İl ve ilçe teşkilatlarında yöneticilik yapanların ve ailelerinin davet edildiği vefa yemeği düzenledi. Yemeğe, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş da katıldı.
Gecede konuşan Mustafa Ataş, AK Parti teşkilatına önemli uyarılarda bulundu. Özellikle 2019’da yapılacak yerel seçime dikkati çeken Ataş, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 2014 yılından bu yana vaatlerinin sadece yüzde 15’ini gerçekleştirdiğini hatırlattı. Ataş, “Eğer başka bir ilde olsaydı, o belediye başkanı yüzde 35/40 oy alabilir miydi? Nerede… Derhal ipini çekerler ve sandığa gömerlerdi” dedi.
“794 BİN SEÇMENE ULAŞMALIYIZ
2019 yılında yapılacak olan yerel seçimde Aydın Büyükşehir Belediyesi ve 17 ilçe belediyedeki seçimlerin kazanılmasını isteyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, “Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinde siyaset yapmak ayrıcalıktır, onurdur. Ancak onun partisinde olmak aynı zamanda sorumluluk gerektirir. Onun kadar çalışmayı, yorulmayı gerektirir. Bu dava sadece Tayyip Erdoğan’ın davası değildir. Bu hepimizin davasıdır” ifadelerini kullandı.
2019 yılında AK Parti’lilerin çok çalışması gerektiğini belirten Taş, tek tek seçmenlerin ziyaret edilmesini istedi. Ataş, şu ifadeleri kullandı:
“Aydın’daki seçmen sayısı 794 bin. 115 bin üyemiz var. 794 bin seçmene birebir ulaşmazsak, vallahi de billahi de bunun vebalinden kurtulma şansımız yoktur. 794 bin seçmene ulaşmak zorundayız. Aydın’da neler, hangi hizmetler yaptırılmış? Yapılan birkaç ara hizmet dışında hiçbir şey yok. Milletin gözünü boyayarak belediyecilik yaptıklarını zannedenler, Aydın’ı hala 40 yıl önceki Aydın görüntüsünden kurtaramadılar.”
“HEPİMİZ SORUMLUYUZ”
Merhum başbakan Adnan Menderes’in memleketi Aydın’ın demokrasinin beşiği olduğunu ifade eden Ataş, “Peki ne oldu da Aydın, 2 dönemdir CHP’nin belediyeyi kazandığı yer haline geldi?” diye sordu. Sorumluluğun tüm AK Parti’lilerde olduğunun altını çizen Mustafa Ataş, “Bundan hiçbirimiz sorumlu değil miyiz? Hepimiz sorumluyuz. Özellikle Kadın Kollarımıza şunu tavsiye ediyorum; hanımefendiler kadınlara birebir ulaşarak, kaleyi içten fethetmek zorundadır. CHP’li bir beldiyenin yönettiği şehirde yaşamanın ezikliğini hepiniz hissediyorsunuz, doğru mu? Peki bu eziklikten kurtulmaya var mıyız?”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam