“ATATÜRK’Ü İNKAR EDİYORLAR”

Tunceli Belediye Meclisi’nin belediye hizmet binasında bulunan tabelalarda “Tunceli” ibaresi yerine “Dersim” isminin kullanılmasına karar vermesi Kuşadası’nda tepkilere yol açtı. MHP İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, kararı eleştirmeyen CHP’yi Atatürk’ü inkar etmekle suçladı.

24 Mayıs 2019 - 19:22 0
reklam

Oğuzhan Boysan/Manşet Aydın-KUŞADASI

Türkiye gündemine bomba gibi düşen “Dersim” kararına Kuşadası’ndan da sert eleştiriler geldi. Tunceli Belediye Meclisi, 22 Mayıs’ta gerçekleştirdiği toplantıda belediye hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı “Tunceli” ibaresinin yerine “Dersim” isminin kullanılmasını oy çokluğu ile kabul etmiş, kararı TKP’li Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu kamuoyu ile paylaşmıştı. Valiliğin onay vermesi halinde uygulamaya konacak olan isim değişikliğine CHP kanadından herhangi bir eleştirinin gelmemesi Kuşadası’nda tepkilere neden oldu.

“TEMELE KONAN BOMBA GİBİ”

MHP İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, Tunceli Belediyesi’nden oy çokluğu ile çıkan kararın kabul edilemez olduğunu belirterek, “Kimse insanlara şirin görünüp Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısına, milli birlik ve beraberliğine zarar veremez. Bu karar ülkemizin temeline konmuş bir bomba gibidir. CHP kanadından da herhangi bir itiraz gelmemesi Atatürk’ü inkar etmek anlamına gelir. Her fırsatta meydanlarda Atatürkçü olduğunu vurgulayan CHP’lilerin böyle bir değişikliğe tepki göstermemesi manidardır” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-