Atça’da katliam gibi manzara!

Aydın’ın Sultanhisar İlçesine bağlı Atça Mahallesi’nde komşusunun 32 kaz ve 7 ördeğini zehirleyerek öldürdüğünü ileri süren Gazi Kırdar isimli vatandaş karakola giderek şikayetçi oldu. Gözü yaşlı adam, kazlarını karnabahar bahçesi olan M.T. isimli komşusunun öldürdüğünü belirtti.

reklam
11 Ekim 2016 0
reklam

123

Yağmur AŞIK/Aydın Haber Ajansı/SULTANHİSAR-Olay, Aydın’ın Sultanhisar İlçesine bağlı Atça Mahallesi, Çay İçi Mevkii, Kümeevler’de meydana geldi.

Kendisine ait çiftliğinde yıllardır beslediği 32 kaz ile 7 ördeğini ölmüş halde bulan Gazi Kırdar soluğu emniyette aldı. Gördüğü manzara karşısında çılgına dönen Kırdar, “O sabah karşılaştığım manzara karşısında adeta yıkıldım. Kendime geldiğimde ilk olarak birkaç gün önce konuşmuş olduğum komşum aklıma geldi. M.T. isimli komşumun 2 bahçe alt tarafımda bulunan karnabahar ekili tarlası var. Fidanları yeni dikmişti’’ diye belitti.

12345

KOMŞUSU KAZLARI ÖLDÜRECEĞİNİ SÖYLEMİŞ

Yaşadıklarının şokuyla gözyaşlarına boğulan Gazi Kırdar, bahçesine karnabahar eken komşusunun kahvehanede oturduğu sırada yanına gelerek kazları ve ördeklerinin fidanları yediğini söylediğini, bunun tekrarlanması halinde gereğini yapacağı tehdidinde bulunduğunu aktararak şunları söyledi;

“Birkaç gün önce kahvehanede oturduğumuz sırada yanıma gelerek, ‘kazların tarlama girmiş. Karnabahar fidanlarımı yemiş. Bir daha girerlerse gerekeni yapar, vururum’ demişti. Ben de arazimin etrafının yüksek çitlerle çevrili olduğunu ifade ederek, ‘Benim kazlarımın tarlaya gitmesi zor. Ola ki giderlerse de zararın olursa karşılarım’ dedim. Buna rağmen kendi ellerimle büyüttüğüm bir ve bir buçuk yaş arasındaki 32 kaz ve 7 ördeğimi zehirlemiş. Kendi arazisinde yapmakla yetinmeyip benim bahçemin içerisine de zehir atarak tüm hayvanlarımı öldürmüş. Kendisinden şikayetçi oldum. Bunu yapan insan olamaz. Ceza alsa bile canımdan çok sevdiğim kazlarım geri gelmeyecek. Çok üzgünüm. Bahçeme bile gelmek istemiyorum artık. Üç kuruşluk 50-60 karnabahar fidanı için onca cana kıyılır mı? Umarım cezasız kalmaz’’ diye konuştu.

Gazi Kırdar’ın şikayetinin ardından yetkililerce ölen kaz ve ördeklerden numune alınarak olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam