Atça’da “ÖTENAZİ” gibi intihar

Acılarına dayanamadı yaşamına son verdi. 64 yaşındaki Hüseyin Örgüt, rahatsızlıkları nedeniyle büyük ağrılar çekiyordu. Buna birde yalnız olmanın getirdiği bunalım eklenince Örgüt, istenmeyen sona ulaştı. Önce ilaç içte, sonra şah damarını, arkasından bileğini kesti. Adeta kendine ötenazi uygulayan Örgüt, olay yerinde can verdi.

reklam
29 Mayıs 2016 0
reklam

Sultanhisar’ın Atça Beldesi, 64 yaşındaki Hüseyin Örgüt’ün intiharı ile sarsıldı. Emniyet yetkililerinden ve Örgüt’ün komşularından edinilen bilgiye göre, Hüseyin Örgüt, yaklaşık 20 yıldır şeker hastalığı ve buna bağlı rahatsızlıkları ile mücadele ediyordu. Rahatsızlığından kaynaklanan ağrıları artık dayanılmaz boyutlara gelmişti. Edinilen bilgiye göre karısı ile de resmen boşandıkları ancak buna rağmen birlikte yaşamayı sürdürdükleri, karısının bir süre önce akrabalarının yanına Konya’ya gittiği öğrenildi. 3 çocuğu işleri gereği çevre illerde çalıştığı için Hüseyin Örgüt yalnız yaşamaya başladı. Çektiği acılar ve yalnızlık duygusu onu yavaş yavaş sona yaklaştırdı. Atça Beldesi 130 sokakta bulunan kendi evlerinde öğlen saatlerinde önce anti depresan ilaç içti, arkasından şah damarını kesen Örgüt, daha sonra sol bileğini de kesti.

Geride Bu resmi kaldı

Geride Bu resmi kaldı

KOMŞULARI HABER VERDİ

Adeta ötenazi gibi intihar olayı, çocuklarının babalarına geceden bu yana ulaşamaması ile ortaya çıktı. Örgüt’ün çocukları komşularını arayarak babalarına ulaşamadıklarını ve kontrol etmelerini istedi. Komşuları, Örgüt’ün evinden ses gelmeyince durumu Atça Polisine bildirdi. Harekete geçen emniyet güçleri, çilingir yardımıyla eve girdiğinde korkunç manzarayla karşılaştı. Hayatını kaybettiği tespit edilen Örgüt’ten geriye tek kalan ise kısaca yazdığı not oldu. Örgüt, notta ağrılarına artık dayanamadığını yazdı.

İntihar haberini alan Örgüt ailesi, sevenleri, eve akın etti. Sinir krizi geçiren aile üyeleri , Hüseyin Örgüt’ün intihar etmesine anlam veremedi.

Yaşlı adamın cansız bedeni savcının incelemesinin ardından, İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Öte yandan, rahatsızlığı nedeniyle psikolojik bunalıma giren Örgüt’ün, ağrılarının artması üzerine iki gün önce Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı, tedavisinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam