Atça’dan il ve sınırları aşan pencere Maksan

Maksan Genel Müdürü Fatih Tunca, “40 yıllık deneyimle otomotiv ve makine sanayisine çeşitli parçalar ve kalıp üretimi yapan fabrikamıza yaptığımız yatırımlarla yıllık dişli imalatı kapasitemizi 500 bin adedin üzerine çıkardık” dedi.

20 Ağustos 2018 - 18:48 0
reklam
reklam

HABER MERKEZİ Nazilli’nin Atça mahallesinde 1978 yılında kurulan Maksan Dişli Dövme ve Isıl İşlem Sanayi, faaliyete geçtiği yıllardan bu yana sürekli kendini yenileyip teknolojisini geliştirerek makine imalatçıları, otomotiv savunma sanayine her türlü dişli, kalıp ve çeşitli parçalar üretiyor. 40 yıllık tecrübeyle üretim yaptıklarını söyleyen Makine Yüksek Mühendisi (İTÜ) Mezunu Fatih Tunca, ”Fabrikamız hammaddeyi bitmiş mamule dönüştüren dövme ve ısıl işlem tesisleriyle kalite belgeli üretim yapıyor. Yıllık dişli üretim kapasitemizi 500 bin adetin üzerine çıkardık.” dedi.

Dişlileri Maksan TMC markası ile ürettiklerini belirten Genel Müdür Tunca, “Seri imalatta kamyonlar için şanzuman, turner şanzuman dişlileri, çeşitli taşıtların, şanzuman ve diferansiyel dişlileri. Traktör sürüngen şanzumanı olarak bilinen 12 vites takviye şanzumanları komple set olarak traktörlere uygun imal edilmektedir. Seri dişli imalatlarının yanında piyasaya da her türlü formda dövme parçalar ile 1400 mm. çapa kadar düz, helis, ok (çavuş) dişliler, iş makinaları şanzuman, diferansiyel ve yürüyüş takımı cer dişlileri, ayna-mahruti dişlileri ve konik dişlilerin üretimini gerçekleştiriyoruz. Fabrikamızda piyasaya sipariş üzerine gaz sementasyon fırınlarında gaz karbürleme, ıslah, tavlama ve meneviş imkânları sunulmaktadır. ” diye konuştu.
Tunca, Maksan’ın diğer üretimlerini ise şu şekilde sıraladı:
“Isıl işlem tesisimizde her türlü ıslah çeliği, semente çeliği ve sıcak iş çeliği (kalıp malzemeleri) ısıl işlemleri yapılabilmektedir. Dövme tesisimizde ise friksiyon (vidalı) şahmerdan (havalı çelik) ve eksantrik preslerde kendi mamullerimiz dışında diğer firmalara da fason dövme işlemleri yapılmaktadır. Bunun yanı sıra çimento fabrikaları, termik santraller, hadde tesisleri, çelik üretim tesisleri, tekstil fabrikaları ve tüm makine imalatçılarına ve savunma sanayine her türlü dişli ve otomotiv sanayi ile makine sanayine çeşitli parçaların ve Bohrwerk Tezgâhında makine gövdelerinin imalatı konusunda hizmet vermekteyiz. CNC işleme merkezi ve CNC torna tezgâhlarında ise otomotiv ve makine sanayine çeşitli parçalar ve kalıp sektörüne kalıp işleri yapılmaktadır.”
Manşet Gazetesinin Maksan Fabrikasında ziyarette bulunduğu Genel Müdürü Fatih Tunca yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tunca, Manşet gazetesinin başarılı yayınlarının devamını diledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam