AV YASAĞI BAŞLIYOR

Kuşadası’nın önemli geçim kaynaklarından biri olan balık avında yasak dönemi 15 Nisan’da başlıyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Av yasağı sürdürülebilir balıkçılık açısından elzemdir. Tüm balıkçılarımız av yasağına uymalı” dedi.

14 Nisan 2018 - 18:08 0
reklam
reklam

Zeynep İnak/Manşet Aydın-Kuşadası Kuşadası’nın önemli gelir kaynaklarından biri olan balıkçılığı yakından ilgilendiren ‘av yasağı’ dönemi başlıyor. 15 Nisan’da başlayacak olan yasak, 1 Eylül 2018’e kadar sürecek.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, av yasağı ile ilgili bir açıklama yaptı. Bayraktar, “1 Eylül 2018’e kadar devam edecek av yasaklarına uyulması, sürdürülebilir balıkçılık açısından elzemdir. Balıkçılığımızın geleceği, bütün balıkçılarımız av yasağına uymalarına bağlıdır” dedi.
Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Su ürünleri avcılığı konusunda bilinçli ve duyarlı vatandaşlarımız, gördükleri yasak avcılık faaliyetlerini Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerine ya da Jandarma’ya bildirerek su ürünlerinin sürdürülebilirliğinin sağlanmasına katkıda bulunmalıdır. Vatandaşlarımız, balık satın alırken özenli davranmalıdır. Boy yasağına aykırı olarak avlanmış küçük balıkları, av yasağı süresince yasak olan türleri almamalıdır. Balık satış yerleri de asgari hijyen şartlarına uyulup uyulmadığı açısından kontrol edilmelidir.”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam