AVUKATININ SÖZLERİ MAHKEMEYE DAMGA VURDU

“KEFİLİ BAHÇELİ”

30 Kasım 2018 - 20:19 2
reklam
reklam

FETÖ soruşturması kapsamında hakim karşısına çıkan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ‘Benden her şey olur, vatan haini olmaz” diyerek iddiaları reddetti. Alıcık’ın savunmasını üstlenen avukatının, “Tekrar aday gösterilmesi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisine kefaletidir” ifadeleri dikkat çekti

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Tanıkların dinlenmesinin ardından dava, 5 Aralık Çarşamba Günü’ne ertelenirken, hakkında yöneltilen tüm iddiaları reddeden Alıcık’ın savunmasındaki detaylar dikkat çekti. “Benden her şey olur ama vatan haini olmaz” diyen Alıcık, “Ben Türk milliyetçisi, ülkücü bir insanım. Tek vatan, tek millet ve tek bayrak anlayışımızdan asla vazgeçmedim” dedi. Fetullahçı Terör Örgütü’yle (FETÖ) hiçbir ilişkisinin olmadığını aktaran Alıcık, “Ben 15 Temmuz gecesi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatıyla belediye binasına gelerek ışıkları açtım. Orada yaptığım konuşmada en kötü demokrasinin en iyi ihtilalden daha iyi olduğunu söyleyerek, açıkça darbe girişiminin karşısında olduğumuzu söyledim. Sonraki süreçte eşimle, ailemle birlikte elimizde Türk bayraklarıyla meydanlara gelerek nöbet tuttum. Ben hayatım boyunca devletimle barışık oldum. Çünkü devletle kavga olmaz. Bayrağımızın gölgesinde 28 yıl 9 ay görev yaptım ve bununla gurur duyuyorum. 14 yaşından bu yana ülkücü hareketin içerisindeyim. Ben herkesin belediye başkanı olmaya çalışan biriyim. Cami de yaptım, cemevi de yaptım. 7’den 70’e herkesle kucaklaştım” dedi.
İSİMLERİ PENSİLVANYA’DAN GELMEDİ
İddianamede yer alan çocuklarının isminin Pensilvanya’dan koyulduğuna ilişkin savunma yapan Alıcık, “Benim üç kızım var. Bunların biri annemin, biri kayınvalidemin biri de eşimin ismi. Bu iddia asılsızdır. Bank Asya’ya para yatırdığım iddia ediliyor. Eşimle birlikte 2013 yılında Umre’ye gitmeye karar verdik. Manisa’dan bir tur şirketiyle bu geziyi yapmaya karar verdik. Lakin çocuklarımın okulu ve iş yoğunluğumdan dolayı bunu erteledik. Daha sonra tekrar gitmeye karar verdiğimde tur şirketinin isteği doğrultusunda bu para yatırıldı. Biz koskoca belediye bütçesini yönetiyoruz. Yakınlığımız olsa buradaki işlemleri de o banka üzerinden yapardık” diye konuştu. Alıcık yurt dışı gezileri için ise şöyle konuştu: “Ben yurt dışına Nazilli Ticaret Odası, Nazilli Sanayici İş Adamları Derneği’nin (NASİAD) davetiyle çıktım. Bunun yanında Almanya’da düzenlenen Nazilliler gecesine katıldım. Bir de Milli takım maçlarına Futbol Federasyonu’nun düzenlediği program kapsamında gittim. Bu gezilere belediye başkanı olmam münasebetiyle katıldım. Herhangi bir okula ziyaretim söz konusu değil.”
“CEVABI 2019’DA VERECEĞİZ”
Mahkemede tanıkların dinlenmesinin ardından Alıcık’ın avukatları da savunmalarını yaptı. Avukat Fahri Maden, Haluk Alıcık’ın tekrar Nazilli Belediye Başkanlığı’nın MHP Genel Merkezi tarafından açıklandığına dikkati çekerek, “Müvekkilin durumu Genel Merkez tarafından izlenmektedir. Eğer en ufak bir olumsuzluğu ya da örgüte yakınlığı söz konusu olsaydı tekrar aday gösterilmeyeceğini takdirlerinize sunuyorum. Tekrar aday gösterilmesi sayın Devlet Bahçeli’nin kendisine kefaletidir” ifadelerini kullandı. Duruşmanın sona ermesinin ardından gazetecilere Adliye binası önünde açıklama yapan Alıcık, “Geldik savunmamızı verdik. İddianame boştu. Bu işler hiçbir zaman için bizi karalayamaz. Başta Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli, Genel Başkan Yardımıcımız Deniz Depboylu olmak üzere il başkanımız Burak Pehlivan ve herkese teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle hem Aydın’ı alacağız. Hem de bize iftira atanlara 2019’da gerekli cevabı vereceğiz. Bu işler farklı noktalara getirilmek için kullanıldı” diye konuştu.
ÇERÇİOĞLU’NA TAŞ ATTI
MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, “Başkaları gibi mahkemeye sağlık raporu sunmadan aslanlar gibi geldik, aslanlar gibi çıktık” dedi

Haluk Alıcık’ı, Büyükşehir Belediye başkan adayı Ümmet Akın ve İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale ile birlikte yalnız bırakmayan MHP İl Başkanı Burak Pehlivan, Özlem Çerçioğlu’na taş attı. Pehlivan, “Sayın Genel Başkanımızın takdir ve tenzipleriyle Nazilli ve İncirliova belediye başkanlarımızı açıkladık. Bu da Genel Başkanımızın kefaletini ortaya koymaktadır. Dün olduğu gibi bu gün de belediye başkanımızın arkasındayız. Olmaya da devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki hafta beraat almış bir şekilde Adliye Sarayı’ndan çıkışımızı sağlayacağız. Sayın genel başkanımıza Aydın’a ayrıca vermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Aslanlar gibi geldik aslanlar gibi çıktık. Başkaları gibi mahkemeye sağlık raporu vs. malzeme sunmadık. Buradayız. MHP’nin gücünü önümüzdeki seçimlerde herkese göstereceğiz” şeklinde konuştu. Hatırlanacağı üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, FETÖ/PYD kapsamında yargılanacağı davaya sağlık sorunlarını gerekçe göstererek katılmamıştı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

atila

MAL VARLIGINIZ DA BAŞKAN ŞEÇİLMEDEN ÖNCESİ VE SONRASINI DA BİLİYORUZ KİNİN NE OLDUĞUNU BİLEN BİLİYOR SAYĞILAR

mevlüt seven

bunu sende herkes biliyor fetöcü olduğunu

reklam

reklam

reklam