AYBA YOLA GELDİ

Ruhsat alabilmek için eksiklerini tamamlayacaklar

10 Ocak 2019 - 18:52 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-EFELER Ruhsatsız olduğu için evde sağlık hizmetleri durdurulan AYBA, gerekli koşulları yerine getirmek için Aydın İl Sağlık Müdürlüğüne müracaatta bulundu. Kamuoyuna yansıtılanın aksine evde bakım hizmetlerinin değil, evde sağlık hizmetlerinin durdurulduğunu yineleyen Vali Yavuz Selim Köşger, “4 Ocak Cuma günü yeni bir başvuruda bulundular. Ruhsatı aldıktan sonra evde sağlık hizmeti vermeye devam edecekler” dedi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AYBA ile ilgili açıklamalarda bulundu. Köşger, “Daha önce de belirttiğim gibi, biz AYBA’nın bakım hizmetlerini değil, sağlık hizmetleri vermesini durdurmuştuk. Bunun tek nedeni de ruhsatsız olması kurallara uygun hareket etmemesiydi” dedi.
KARACASU’DAKİ OLAYIN ARDINDAN
AYBA’nın sağlık hizmetlerini durdurma kararından önce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Belediyesi’nin 4 defa yazı gönderilerek “ruhsat almaları konusunda” uyarıldığını, ancak her başvuruda eksikliklerin devam ettiğini söyleyen Vali Köşger; “Bu eksiklikler nedeniyle ruhsat verilmemişti. Son olarak Karacasu’da meydana gelen olayın ardından biz de bu hizmeti durdurma kararı aldık” ifadelerini kullandı.
ÇERÇİOĞLU KAMUOYUNU YANILTTI
Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun eksik belgelere rağmen “Ruhsat vermiyorlar, AYBA’nın hizmetlerini engelliyorlar” diyerek kamuoyunu yanıltmasının ardından AYBA gereken şartları tamamladı ve ruhsat için yeniden başvuru yaptı. Aydın Valisi Köşger bu durumu şöyle anlattı: “4 Ocak Cuma günü yeni bir başvuruda bulundular. İl Sağlık Müdürlüğümüz yaptığı incelemelerde, şu an için herhangi bir eksiklik olmadığını tespit etmiş. Bu nedenle kendilerine ruhsat verilecek. Ruhsatı aldıktan sonra evde sağlık hizmeti vermeye devam edecekler. Bizim denetimlerimiz yine de devam edecek.”
“DOKTORSUZ” SAĞLIK HİZMETİ
Vali Köşger’in AYBA ile ilgili açıklamasının ardından İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz da Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun “Her şey tam olmasına rağmen ruhsat verilmiyor” diyerek kamuoyunu yanılttığını belirtti. Yavuzyılmaz, “Fakat eksiklikler vardı. En bariz eksik iki doktor olmamasıydı. Bir mesul müdür var, yeterli sayıda hekim yok. Bu yüzden uygun değildi. Belgelerde bunlar belli. Belgelerin altında da sağlık daire başkanın imzası var. Tek taraflı tutanak değil. Kendilerine de bir nüshası gönderilmişti. Şimdi eksiklerini tamamladılar” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-