AYDIN 26 MİLYONLUK TESİSE KAVUŞUYOR

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 12 bin 465 metre karelik alanda yapılacak ve 26 milyon TL’ye mal olması beklenen spor ve sosyal tesis kompleksi için düğmeye bastı. Kendi enerjisini de üretecek tesis, Aydın’da bir ilk olma özelliği taşıyor.

reklam
13 Eylül 2016 0
reklam

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yatırım konusunda hız kesmiyor. Kemer Mahallesindeki Büyükşehir Belediyesi Spor ve Sosyal Tesis Kompleksini Aydın halkı büyük bir heyecanla bekliyor. Başkan Çerçioğlu, “Bu tip tesisler, yetenekli genç sporcularımız için sağlıklı bir alt yapı kaynağı olacaktırdedi.

Tesis 25 bin metrekare büyüklüğündeki arazi üzerine kurulacak. Toplam inşaat alanı 12 bin 465 metrekaredir. Alanda termal tesis binası, açık olimpik yüzme havuzu, kapalı yarı olimpik yüzme havuzu ve spor salonu, tenis kortları, kafeler,  restaurant, yeşil alan ve otoparklar bulunmaktadır.

1

TESİS ENERJİSİNİ KENDİSİ ÜRETECEK

Tesis bünyesindeki enerji panelleri ile gün içinde harcadığı enerjinin büyük bir kısmını kendisi üretecek. Bu özelliği ile tesis, güneş ışığından yılın önemli bir kısmı faydalanan Aydın’da bundan sonra yapılacak tesis ve kompleksler içinde örnek teşkil edecek.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu,yaklaşık maliyeti 26 Milyon TL olan  kompleks ile ilgili olarak “Tesis ile   uzun yıllardır eksikliği hissedilen bir yatırımı halkımızın hizmetine sunacağız. Özellikle gençlerimizin böylesi bir tesisten yararlanabilmesini çok önemsiyorum. Bu tip tesisler, yetenekli genç sporcularımız için sağlıklı bir alt yapı kaynağı olacaktır. Kemer Spor ve Sosyal Tesisimizi 1 yıl sonra hizmete açacağız” diye konuştu.

2

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam