Aydın belirleyici olacak

GENAR Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş, referandum’da Ege Bölgesinden ‘hayır’ çıkacağını söyledi. İzmir, Muğla, Manisa gibi illerin dışında sadece Denizli, Balıkesir, afyon ve Kütahya’dan ‘evet’ oyları çıkacağı tahmin edilirken, Aydın’lı seçmenin vereceği karar sonuca doğrudan etki edecek.

06 Şubat 2017 - 11:18 0
reklam

GENAR Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş, yaptıkları anket çalışmasının sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Aktaş’a göre, altı bölge dışında sadece Ege’den ‘hayır’ oyları çıkıyor.

Özellikle İzmir, Muğla, Manisa, Uşak gibi illerde ‘hayır’lar önde giderken, Balıkesir, Kütahya, Afyon ve Denizli’de ‘evet’ çıkacağı öngörülüyor.

Bu iller dışında Aydın’lı seçmenin vereceği kararın genel sonuçlara doğrudan etki edeceği belirtiliyor.

Yaptıkları araştırma hakkında önemli ipuçları da veren Aktaş, söyledikleri ile AK Parti ve MHP’nin izleyeceği yolu tarif ederek şu ifadeleri kullanıyor;

“AK Parti ve MHP, Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesiyle ortaya çıkan iki başlı yapıyı terk edip güçlü bir yürütme, yasama ve yargı sistemini amaçlıyor. AK Parti bu anlamda gelecek vadeden pozitif bir kampanya süreci yürütecektir. Evet cephesinin en büyük argümanı ise fikri temellerinin dışında Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisidir. Bu Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa alacağı oy oranı %60 civarındadır.”

EGE DIŞINDA BÜTÜN BÖLGELERDE ‘EVET’ ÖNDE

“Söylediğim gibi taraflar meydana çıkmadan yapılmış bir kamuoyu araştırması doğru sonucu vermez. Ancak son yaptığımız araştırma doğrultusunda şunu söyleyebilirim. ‘Evet’ cephesi Ege bölgesi dışında bütün bölgelerde önde. Yani 7 bölgenin 6’sında şu an için ‘evet’ oyları önde.”

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam