Aydın bu tarihi bekliyordu

Aydın’ın günlerdir beklediği büyükşehir ve ilçe belediye başkanlığı için Cumhur ittifakı adaylarının açıklanma tarihi ve şekli Cumhurbaşkanı’nın grup toplantısındaki konuşmasında belli oldu. Buna göre Cumhurbaşkanı Aydın’a gelmeyecek, adayları Genel Merkez açıklayacak.

08 Ocak 2019 - 15:16 0
reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı ile ilgili teşkilatları uyardığı TBMM’deki Grup Toplantısı’nda “Partimizin MKYK’nın, MYK’nın aldığı kararlara ve yaptığımız istişareler neticesinde verdiğimiz kararlara saygı duyulmasını rica ediyorum. Kimse kalkıp ‘ben’ diye hareket etmesin. Burada ben yok, burada biz var, herkes buna uysun” ifadelerini kullandı.

Cumhur ittifakının 31 Mart akşamı zafer kazanacağına inandığını belirten Erdoğan, Türk siyasetinin en önemli sorununun ana muhalefet partisi olduğunu da söyledi. Erdoğan “Yerli ve milli duruş sahibi CHP’lileri tenzih ederek söylüyorum ki, bugün CHP yönetimi maalesef cumhuriyetçilikle de, halkçılıkla da, demokrasiyle de, tarihimizle de, kültürümüzle de uzaktan yakından ilgisi olmayan bir zihniyetin eline geçmiştir” dedi.

BAKAN SÜLEYMAN SOYLU GELECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’deki Grup Toplantısı’nda Aydın’ın günlerdir beklediği büyükşehir ve ilçe belediye başkanlığı için Cumhur ittifakı adaylarının açıklanma tarihi ve şeklini de belirtti.

Erdoğan, şu ana kadar açıklanmayan 6 il belediyesi olduğunu, Cuma gününden itibaren Trabzon, Kocaeli ve Sakarya’ya giderek adayları açıklayacağını söyledi. Erdoğan, diğer adayların ise Genel Merkez’den görevlendirilen yetkililerce açıklanacağını ifade etti.

Buna göre; Aydın’ın günlerdir beklediği büyükşehir ve ilçe belediye başkanlığı için Cumhur ittifakı adaylarının açıklanması Genel Merkez’den gelecek bir yetkili tarafından gerçekleştirilecek. Bu kişinin de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olması bekleniyor. (İHA)

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-