AYDIN BUNU KONUŞUYOR

CHP’Lİ VEKİL, HDP’Lİ ADAY İÇİN OY İSTEYECEKMİŞ

31 Mayıs 2018 - 12:21 0
reklam

CHP’li vekil, HDP’li aday için oy isteyecek

Aslen Tuncelili olan CHP Aydın Milletvekili ve 2. sıra milletvekili adayı Hüseyin Yıldız’ın, 24 Haziran seçiminde HDP Aydın Milletvekili adayı Ferhat Tunç için oy isteyeceği öne sürüldü. Kulislerde konuşulan bu konuyu isim vermeden dile getiren Gazeteci Hasan Kadife, “Benim vekilliğim garanti, onun için hemşehrilerimizden senin için oy isteyeceğim” dediğini iddia etti.

Seçim beyannamelerinde gözle görülür hale gelen CHP ile HDP arasındaki siyasi çizgi yakınlığı, 24 Haziran seçimlerinde birbirleri için oy istemeye kadar vardı.
Kulislerde konuşulan iddialara göre, aslen Tuncelili olan CHP Aydın Milletvekili ve 2. Sıra Milletvekili Adayı Hüseyin Yıldız hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı. Yıldız’ın Tunceli’den hemşehrisi ve HDP Aydın Milletvekili Adayı olan Ferhat Tunç için oy isteme sözü verdiği öne sürüldü.
“BENİM VEKİLLİĞİM GARANTİ”
Siyasi kulislerde ayyuka çıkan bu iddiayı, gazeteci Hasan Kadife de gündeme getirdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kadife, “Herifteki siyasi ahlaka bak. ‘Hemşehrim ayrı ayrı partilerdeyiz ama benim vekilliğim garanti… Onun için Aydın’daki hemşehrilerimizden senin için oy isteyeceğim…!” yazdı. Konuyla yakından ilgilenen sosyal medya kullanıcıları da bu kişinin CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız olduğunu iddia etti.
“HDP KAYBEDERSE CHP DE KAYBEDER”
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’la birlikte basın açıklaması yapan HDP Aydın Milletvekili Adayı Ferhat Tunç, 24 Haziran seçimlerinde CHP ile HDP’nin kaderinin benzer olduğunu söyleyerek, “HDP baraj altında kalırsa hepimiz kaybetmiş olacağız. CHP de kaybetmiş olacak” demişti.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort