Aydın, Darbe Şehidini Uğurladı

Muğla’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otelden ayrılmasından yönelik saldırıda şehit olan polis toprağa verildi dakika sonra oteli basan darbeci askerlerle girdiği çatışmada şehit olan Aydınlı polis memuru Nedip Cengiz Eker, ebediyete uğurlandı. Evlilik hazırlıkları yapan şehidin cenazesinde gözyaşları adeta sel oldu aktı. Şehidin kız kardeşi Canan, ‘Kalk ağabey, sana sevdiğini getirdim’ diye ağıtlar yakarak, tabutuna sarıldı.

reklam
17 Temmuz 2016 0
reklam

Atatürk Devlet Hastanesi morguna konulan Aydınlı şehit polis memuru Nedip Cengiz Eker’in (41) cenazesi sabah saatlerinde morgdan alınarak, helallik alınması için ilk olarak  Cumhuriyet Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. Buradan kortej yürüyüşü eşliğinde alınan şehit cenazesi, resmi törenin yapılacağı Atatürk Kent Meydanı’na getirildi.

7e5163e5-9882-44b1-a54a-7faa51507f36

Evlilik hazırlığı yapıyordu

Tarifi imkansız bir acı yaşayan şehit ailesi, burada taziyeleri kabul ederken, son kez oğlunun tabutuna sarılan baba Nihat Eker, “Doyamadım ben sana yavrum” diyerek gözyaşı döktü. Defalarca oğlunun fotoğrafını öpen anne Güzel Eker ise, “Aslanım güle güle” diyerek oğluyla vedalaştı.

6f0070ef-c26d-4c5d-9c3d-fd3b34e5310f

“Kalk sana sevdiğini getirdim”

Şehidin evlilik hazırlığı yaptığı Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Fatma Çölgeçen ile birlikte tabutun başına gelen ve dakikalarca sarılan kız kardeş Canan ise, “Canım kardeşim benim. Sana bunu yapan hain eller kırılsın. Biz bunu mu yaşayacaktık? Biz hazırlık yapıyorduk, sana düğün yapacaktık. Yiğidim kalk. Bak ben geldim ağabeyim, sana sevdiğini getirdim” diyerek ağıtlar yaktı.

e3e76226-7186-49b8-b445-2b6872efca1c

Kemer Mezarlığı Şehitliği’ne gömüldü

Atatürk Kent Meydanı’nda binlerce kişinin katıldığı cenaze törenine Vali Ömer Faruk Koçak, Aydın Garnizon ve Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın milletvekilleri Mehmet Erdem, Abdurrahman Öz, Mustafa Savaş ve Deniz Depboylu, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ve askeri erkan katıldı.

Helallik alınmasının ardından Aydın Müftüsü Ömer Kocaoğul tarafından cenaze namazı kılındı. Tören mangasının omuzlarında bir süre taşınan şehit polis memuru Necip Cengiz Eker’in naaşı, Kemer Mezarlığı Şehitliği’nde son yolculuğuna uğurlandı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam