Aydın hayalet şehir oldu

Aydın’da aniden yükselen sıcaklık ve okulların kapanması ile birlikte şehir bir anda boşaldı. Özellikle öğle saatlerinde şehir merkezinin en işlek çarşıları sinek savmaya başladı.

reklam
20 Haziran 2016 0
reklam

AYDIN BİR ANDA BOŞALDI SICAKLAR ARTTI, OKULLAR KAPANDI AYDIN HAYALET ŞEHRE DÖNDÜ

Aydın esnafı endişeli. Durgunluğun ekonomiyi de olumsuz etkilediğini belirten esnaflar bu süreçten endişe ettiklerini belirttiler. Aydın’da mevsim normallerinde seyreden sıcaklık bir anda 4-5 derece birden artarak öğle saatlerinde 43-44 santigrat dereceye kadar yükselince şehirde olanlar bile evlerinden dışarı çıkmadı. Okulların tatile girmesi ile birlikte yaklaşık 175 bin 500 öğrenci de sokaklardan çekilince şehir hayalet şehre döndü. Bedesten Çarşısı esnaflarından Muzaffer Yavaşoğlu, “Bizim çarşı ve sokak Aydın’daki en yoğun sokaklardan biridir. Ama okullarında kapanması ve havaların aniden ısınması ile birlikte şehir öğlen saatlerinde sanki sokağa çıkma yasağı varmış gibi bir görünüme bürünüyor. İşi olan sabah erkenden işine gidiyor. Ekonomik durumu iyi olan ya da tatil beldelerinde evi olan da şehri terk etti. Aydın’ın nüfusu birden düştü. Sakinliğin tatil ve aniden bastıran sıcaklardan kaynaklandığını düşünüyoruz” diye konuştu.
AYDIN BİR ANDA BOŞALDI SICAKLAR ARTTI, OKULLAR KAPANDI AYDIN HAYALET ŞEHRE DÖNDÜ

Tezgahlar açık, insanlar yok”

Sabah erkenden tezgahları açıp müşterileri beklemeye başladıklarını ancak gün ortası olmasına rağmen sokaklarda kimsenin olmadığını belirten Ayakkabıcılar Çarşısının 20 yıllık esnaflarından İbrahim Kasap, “Sokağa baktığında dükkanlar açık olmasa ve tezgahlar mallarla dolu olmasa hafta içi değil de Pazar günü zannedilecek. Esnaf iş yerini açıyor ama çarşıdan vatandaş bir anda kesildi. Bu durgunluk bayram önüne kadar devam eder. Bayramdan sonra bir müddet daha durup düğün sezonlarında açılır” diyerek şikayetini dile getirdi.

AYDIN BİR ANDA BOŞALDI SICAKLAR ARTTI, OKULLAR KAPANDI AYDIN HAYALET ŞEHRE DÖNDÜ

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam