Aydın Kadın Doğum Hastanesi’nden ikinci müjde

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftlere müjde.

15 Mayıs 2018 - 18:42 0
reklam

Merve Danışman/Manşet Aydın-Efeler Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftler için tüp bebek merkezi yıl sonunda hizmete açılacak. Açılacak tüp bebek merkezinin, Türkiye’deki ikinci basamak devlet hastaneleri içinde hizmete giren ilk merkez olacağı bildirildi.

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nden ikinci müjde geldi. Geçtiğimiz günlerde suda doğum ünitesi açan hastane yine bir ilki gerçekleştirerek, tüp bebek merkezi açacak. Böylece, doğal yollardan çocuk sahibi olamayan Aydınlı çiftler, tüp bebek tedavisi için Denizli, İzmir veya başka illere gitmekten kurtulacak.

Aydın’ın ilk tüp bebek merkezinin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde hizmete açılması için yapılan çalışmalarda, sona gelindi. Hastane binasında, tüp bebek merkezi için ayrılan alanda, yapılan inşaat ve tadilat çalışmaları tamamlandı. Cihaz alım ve eğitim sürecinin ise devam ettiği tüp bebek merkezi, yıl sonunda açılacak. Açılışın yapılması ile birlikte Aydınlı çiftler, artık bu merkezde çocuk sahibi olmanın sevincini ve mutluluğunu yaşayacak.

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Türkiye’deki ikinci basamak devlet hastaneleri içinde ilk tüp bebek merkezini hizmete açan hastane olacak.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort