Aydın şehidini uğurladı!

Şırnak’ta bir grup PKK’lı terörist tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Aydınlı Uzman Çavuş Süleyman Güneri, baba ocağında binlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

reklam
27 Eylül 2016 0
reklam

AYDINLI ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI İZİNDEN DÖNDÜĞÜ GÜN UĞRADIĞI SİLAHLI SALDIRIDA ŞEHİT OLAN UZMAN ÇAVUŞ SÜLEYMAN GÜNERİ’Yİ BİNLERCE AYDINLI UĞURLADI

İzinden döndüğü gün Şırnak’ta yaşanan çatışmada şehit düşen 6 askerden biri olan 23 yaşındaki Aydınlı Uzman Çavuş Süleyman Güneri’nin naaşı memleketi Çine ilçesine getirildi.
2013 yılında Jandarma Uzman Çavuş olarak Türk Silahlı Kuvvetlerine katılan ve Jandarma Özel Hareket (JÖH) bünyesinde PKK’ya karşı çok sayıda operasyonda yer alan Güneri için Çine Hükümet Meydanı’ndan toplanan binlerce kişiden helallik alındı.

Anne Saliha ve baba Ramazan Güneri oğullarının naaşına son kez sarılıp fotoğrafını öperek gözyaşı döktü. Acılı anne diğer oğluna sarılarak üzüntüsünü paylaştı. Oğlunun hayalleri olduğunu belirten acılı anneyi, yakınları ve şehidin silah arkadaşları teselli etmeye çalıştı. Şehidin dedesi defalarca naaşın başına gelerek torununun fotoğrafını öptü.

Şehit Süleyman Güneri için Çine Hükümet Meydanı’nda düzenlenen cenaze törenine Vali Ömer Faruk Koçak, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Mustafa Savaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Garnizon Komutanı Albay Halil Şen, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan, AYTO Başkanı Hakan Ülken, belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri çok sayıda vatandaş katıldı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam