Aydın şoförlerin sesi Ankara’dan duyuldu

Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, sektörlerine yönelik düzenleme getiren yönetmeliğin bazı şartlarının bir yıl ertelendiğini duyurdu. Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklik ile teknik olarak okulların açılıncaya gerçekleştirilmesi mümkün olmayan şartların ertelendiğini belirten Başkan Özmeriç, kararı olumlu karşıladıklarını bildirdi.

14 Ağustos 2018 - 13:28 0
reklam

Servis sektörünün acil çözüm bekleyen sorunlarını geçtiğimiz günlerde hazırladıkları raporla Aydın milletvekilleri ile ilgili kurum ve kişilere ilettiklerini ve ertelenme talebinde bulunduklarını hatırlatan Aydın Şoförler Odası Yönetimi, taleplerinin Ankara’dan yanıt bulduğunu söyledi.
Özmeriç, “Aydın Şöförler Odası olarak Okul Servis Araçları Yönetmeliği’nde istenen, koltuk sensörü, üç nokta emniyet kemeri, her koltuğu görecek şekilde kamera ve internet sistemlerinin maliyetli olduğu gibi kısa sürede yapılmasının mümkün olmadığını dile getirdiğimiz raporun ardından Resmi Gazete ile okul servislerine bu eksikliklerin tamamlanması için bir yıllık süre tanındı.” dedi.
Teknik olarak, okullar açılıncaya kadar yapılması mümkün olmayan bu maddelerin ertelenmesini olumlu bulduklarını ifade eden Özmeriç, resmi gazetede yer almayan servis araçlarındaki rehberlerin ‘lise mezunu’ olması şartının da ‘ilköğretim mezunu’ olarak değiştirilmesi talebini yineledi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-