Aydın tarımda marka oluyor!

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle çalışmalarını sürdüren ve tohum hacmini her geçen gün arttıran Karaot Tohum Derneği’nin serasında yoğun bir çalışma sürüyor.

reklam
26 Mayıs 2016 0
reklam

123

Akın TOKER/Aydın Haber Ajansı-YENİPAZAR-Aydın’ın Yenipazar İlçesinde yer alan Karaot Tohum Derneği serası, bulundurduğu tohum çeşitleriyle Türkiye’nin en büyük gen bankası olma özelliği taşıyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun özverili destekleri sonucu oluşturulan bu çalışmalar, Aydın tarımının çehresini değiştirecek yerel kalkınma projesi olarak görülüyor.

1234

F1 HİBRİT TOHUMLARIN DOĞAYLA ALAKASI YOK

Zirai ürünlerin bulunduğu dükkânlarda satılan endüstriyel tohumun doğayla hiç bir alakasının olmadığını, laboratuvar ortamında icat edilen ve genetiği değiştirilen ürünlerin sağlık açısından büyük kaygı uyandırdığını belirten sera çalışanlarından Yunus Kocamaz, “Geleceğimiz adına en büyük umudumuz bu tohumlar. Gerçek tohumlar. Endüstriyel tohumlardan elde edilen ürünleri hiçbir hayvan yemez ve tüketmezken bu ürünleri sadece insanlar tüketiyor. Çünkü görüntüsü var. Oysa hayvanlar görüntüsüne bakmıyor sadece lezzetine ve tüketilip tüketilemeyeceğine bakıyor. Yerel, geleneksel ya da gerçek, adına ne derseniz deyin. İnsanlık bu tohumlara ve bu tohumların ürünlerine muhtaçtır” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam