Aydın Tekstil Kasıtlı mı Yakıldı?

Aydın Tekstil alanında dün çıkan yangında 20 dönüm alan küle döndü. Aydın şehir merkezini duman altında bırakan yangınla ilgili olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama yapıldı. Açıklamada, Aydın Tekstil alanında çıkan yangında kasıt olduğu belirtildi.

reklam
07 Haziran 2016 0
reklam

Aydın’ın Efeler ilçesinde merhum Başbakan Adnan Menderes’in önderliğinde 1954 yılında kurulan daha sonra çeşitli nedenlerle işlerliği sağlanamadığı için kapatılan Aydın Tekstil, alanında dün yangın çıkmış ve 1 saatlik bir uğraştan sonra söndürülebilmişti. Yangında yaklaşık 20 dönüm alanda zarar meydana gelirken, çok sayıda ağaç da yandı.

235f1b32-b830-4063-a428-23e332b942cc

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden yangınla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada; “Mülkiyeti Büyükşehir Belediyemize ait olan Aydın Tekstil arazisinin kuzey batı tarafındaki, zeytin ağaçlarının bulunduğu kısımda dün çıkan yangın, itfaiyemizce büyümeden söndürülmüştür. Gerekli araştırmalar sonucunda yangının dışarıdan geçen kişilerin araziye yanıcı madde atması sonucu çıktığı belirlenmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyururuz” denildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam