Aydın Valisi’nden Flaş Açıklama

Aydın Valisi Faruk Koçak’dan flaş açıklama. Vali Koçak, “Söke’den aralarında 11. Piyade Tugay Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Erol Akman’ın da bulunduğu, 14’ü rütbeli olmak üzere toplam 249 askerin Denizli’de gözaltına alındı”dedi.

reklam
17 Temmuz 2016 0
reklam

FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili olarak, Söke’den aralarında Söke 11. Piyade Tugay Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Erol Akman’ın da bulunduğu, 14’ü rütbeli olmak üzere toplam 249 askerin Denizli’de gözaltına alındığını söyleyen Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, “Darbe girişimi başladığı andan itibaren bölge ve alay komutanları ile polis organize şekilde çalıştı. Vatandaşlarımızla tek vücut olduk. Millet ve ülke olarak çok zorlu sınavlardan geçmekteyiz. Ama Allah’a çok şükür Türk milleti bu sınavı da üstesinden gelmiştir” dedi.

“Bize ulaşan ilk bilgiler, Söke’den 1 rütbeli ile 20 askerin yola çıktığı şeklindeydi. Ancak bu sayının fazla olduğu ortaya çıktı. Aralarında Söke 11. Piyade Tugay Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Erol Akman’ın da bulunduğu, 14’ü rütbeli olmak üzere toplam 249 asker, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararıyla gözaltına alınmıştır” diye kaydetti.

Öte yandan, “Gözaltına alınan ve “Anayasal düzeni silah yoluyla değiştirmeye teşebbüs”, “Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırı”, “Yasama organına karşı silahlı isyan”, “Silahlı örgüt kurmak” suçlamasıyla işlem yapılan askerlerden Söke 11. Piyade Tugay Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Erol Akman’ın soruşturmasının tamamlandığı ve tutuklandığı öğrenilirken, gözaltına alınan diğer askerlerin soruşturmalarının sürdürüldüğü bildirildi.

haberici

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam