Aydın’a önemli uyarı!

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü uyarı yayınladı. Buzağı desteklemesi almak isteyen vatandaşlar için başvuru döneminin uzatılmayacağını belirterek çiftçilerin 31 Ağustos’a kadar müracaat etmelerini istedi

29 Ağustos 2018 - 13:21 0
reklam

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, buzağı desteği başvurularının 31 Ağustos’ta sona ereceğini duyurdu. Kriterleri taşıyan buzağılara 350 TL ile 550 TL arasında ödeme yapılacak.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada destekleme tarihinin uzatılmayacağı vurgulanarak, uygulamadan yararlanma kriterleri bir kez daha hatırlatıldı.
350-550 TL DESTEK
Duyuruda şu ifadelere yer verildi:
“2018 yılında doğan, doğduğu işletmede 120 gün kalmış, şap ve sadece dişilere olmak üzere Brusella aşıları yapılmış olan buzağılara 350-550 TL arası destekleme ödemesi yapılmaktadır. Bu kapsamda başvurular iki dönem halinde olacak. İlk başvurunun 2 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında yapılması zorunlu. İkinci başvuru dönemi ise 2 Mayıs ve 1 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.
SÜRE UZATILMAYACAK
Üretici Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Süt Üreticileri Birliği ve SS Hay-Koop. Birliğine üye ise üyesi olduğu birliğe, hiç bir birliğe üye olmayan yetiştiricilerin ise bizzat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuru dönemleri dışında başvuru kabul edilmeyeceği ve yetiştiricilerimizin mağdur olmaması için yukarıda belirtilen tarihlerde başvurularını yapmaları gerekmektedir.” (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-