Aydın’da 29 kişi adliyeye sevk edildi!

Aydın’da yürütülen darbe girişimi soruşturması kapsamında aralarında iş adamı, doktor, öğretmen ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 29 kişi adliyeye sevk edildi.

reklam
20 Temmuz 2016 0
reklam

AYDIN’DA GÖZALTINDAKİ 29 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Aydın Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü’nce yürütülen darbe soruşturması kapsamında Aydın ili genelinde vakıf ve dernekler aracılığı ile maddi ve ayni yardımlar toplama, cemaat okulları aracılığı ile eleman yetiştirme, iş adamları ve sanayiciler aracılığı ile finans gücünü arttırarak toplanan paraları örgüte finansal destek sağlamak için kullanma gibi faaliyetlerde bulundukları tespit edilen 55 şahıs hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Polis ekiplerinin belirlenen adreslere düzenlediği operasyonlarda aralarında doktor, iş adamı, öğretmen ve kamu personelinin de bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda bulunan bazı belge ve dokümanlara el konuldu.  KOM Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan şüpheliler, ek gözaltı süresinin dolmasıyla birlikte sabah saatlerinde Aydın Adliyesi’ne sevk edildi.

Geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen şüphelilerin Cumhuriyet Savcılığı’ndaki sorgularının devam ettiği öğrenildi.
Darbe soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan 26 kişinin daha bulunması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam