Aydın’da balık tüketimi seferberliği

Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, ilde balık tüketimini artırmak amacıyla ilkokul öğrencilerine seminer vermeye başladı. İl Müdürü Fuat Fikret Aktaş, “Dünyada yıllık balık tüketimi yüzde 16-18 iken, bizde ise bu oran yüzde 6-7 civarında” dedi.

01 Nisan 2018 - 11:17 0
reklam
reklam

Merve DANIŞMAN/Manşet Aydın-EFELER- Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, “Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum” konulu eğitim semineri, ilkokul öğrencilerine verilmeye başladı. Balık yemenin faydaları, sularımızı koruma, bazı balıkların tanıtımı ve balıkların asgari avlanabilir boy ölçülerini kapsayan eğitim, su ürünleri mühendisleri tarafından verildi. Eğitim öncesinde öğrencilere İl Müdürlüğü tarafından balık yemenin faydalarını anlatan takvim, bloknot ve kalem gibi eğitim eşyaları hediye edildi. Bu dönem üç okulda gerçekleştirilen eğitimler, okul idarecileri ve öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

BALIK TÜKETİMİ DAHA DÜŞÜK
Eğitimlerle ilgili konuşan İl Müdürü Fuat Fikret Aktaş, “Dünyada yıllık balık tüketimi yıllara göre değişmekle birlikte yüzde 16-18, bizde ise bu oran yüzde 6-7 civarında. Bu oranı artırmak ve çocuklarımızın daha sağlıklı beslenmesini sağlamak için bu tür bir eğitimi uygun gördük. Aydın merkezde başlayan bu eğitimleri ilerleyen süreçlerde ilçelerimizde de uygulamaya başlayacağız” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam