Aydın’da balıklardan sonra kuşlar da tehlike altında

Aydın’da gerçekleşen balık ölümlerinin nedeninin araştırılması için balıklardan ve sulardan numuneler alındı. Balıkları yiyen kuşların da sağlığının tehlike altında olduğu düşüncesi, yaşanan tedirginliği arttırdı.

23 Mayıs 2018 - 12:34 0
reklam

Büyük Menderes Deltası Milli Parkı sınırları içinden geçen tahliye kanalında, son iki gündür görülen toplu balık ölümleri incelemeye alındı.
Hemen her yıl buna benzer ölümlerin yaşandığı kanalda, milli park yetkilileriyle birlikte Söke ve Didim Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüklerinde görevli su ürünleri uzmanları balıklardan ve sudan numuneler aldı.

ÖLÜ BALIKLAR 3 KİLOMETREYİ KAPLADI
Büyük Menderes Deltası Milli Parkı sınırları içerisinde binlerce balığın telef olduğu tahliye kanalında 3 kilometre boyunca toplu balık ölümleri görüldü.

BALIKLARI YİYEN KUŞLAR TEHLİKE ALTINDA
Başta nesli küresel ölçekte tehlike altında bulunan Tepeli Pelikanlar olmak üzere birçok kuş türünün ölü balıkları yedikleri görüldü. Ölü balıkları yiyen kuşlarının akıbetinin ne olacağı konusunda takibe başlandı.
Biyolojik çeşitlilik açısından bölgenin en zengin ve hassas alanlarından biri olan deltada yaşayan, 256 çeşit kuş türü tehlike altında olduğu düşüncesi tedirgin etti.(İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort