Aydın’da bir ilk

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Aydın’da ilk olma özelliği taşıyan ‘Meyve Bitkileri Parkı’nda incelemelerde bulundu.

07 Temmuz 2018 - 16:43 0
reklam

Yeşil Mahalle 721 Sokak’ta 4 bin metre kare alan üzerine kurulan ve 40 çeşit meyvenin yetiştirileceği parkı gezen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Projemizin hayata geçmesi ile aile, sağlık ve çocuk kavramlarını aynı çatı altında topladık. Nazilli’mizde hem teknolojik yenilikleri hem de tarımsal üretimi öğrenen, araştıran ve proje üreten bir nesil yetişmesi için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” dedi.
Projenin ‘uzun yaşam’ alanında markalaşan Nazilli’nin tanıtımı için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Alıcık, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ülkemizde üretilen ürünlerin en kalitelisi ilçemizde yetişiyor. Nazilli’miz uzun yaşamda markalaşan kentlerden birisi. Ayrıca bu projede amacımız çocuklarımızın tükettikleri meyvelerin nasıl yetiştiğini öğrenmesi.”
Yaklaşık 4 bin metre kare alan üzerine kurulan parkta, iğde, elma, erik, kayısı, kestane, cennet elması, muşmula, ceviz, şeftali, kiraz, üzüm, badem, dut, ayva, kızılcık, hünnap, alıç, keçi boynuzu, böğürtlen, frenk elması, fıstık çamı, kivi, kaymak ağacı, limon, kamkat, yaban mersini, aronya, armut, goji berri, frambuaz ve dağ çileği gibi onlarca bitki çeşidi bulunuyor. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort