Aydın’da CHP’lileri tedirgin eden açıklama

İttifak olabilir

27 Ağustos 2018 - 21:04 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-EFELER HDP’nin CHP ile yerel seçimlerde ittifak yapacağı söylentilerinin ayyuka çıktığı bir dönemde MANŞET Gazetesine konuşan İl Başkanı Barış Göze, böylesi bir işbirliğine sıcak bakabilecekleri mesajı verdi.

Yaklaşan yerel seçimle beraber çalışmalara başladıklarını söyleyen HDP Aydın İl Başkanı Barış Göze, genel merkezden gelecek karara göre Aydın’da CHP ile ittifaka yapabileceklerini ifade etti. Göze, “Şuan gündemimizde ittifak yok. Genel merkezden gelecek kararı bekliyoruz. Bu karara göre kimle ittifak yapacağımızın kararını vereceğiz. Teklif gelirse o an ki şartlar ittifak yapmayı gerektirirse ittifak yaparız. Geçen seçimlerde bizi ittifaka almamışlardı ama ittifaka olumsuz da bakmıyoruz. CHP ile ittifaka olumlu bakıyoruz. Günün şartları ve bizim ilklerimize göre olursa ittifak neden olmasın” dedi.

İTTİFAKA GÖRE ADAY
Konuşmasının son bölümünde henüz belediye başkan adaylarını belirlemediklerini kaydeden Barış Göze, CHP ile gerçekleşmesi muhtemel bir ittifaka göre pozisyon alacaklarını belirtip sürecin gelişimine göre hareket edeceklerini söyledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-