Aydın’da fırtına uyarısı!

Ege Denizi’nde ve Aydın’ın kıyı ilçelerinde bu gece fırtına bekleniyor. Beklenen şiddetli fırtınanın Çarşamba günü akşam saatlerine kadar etkisini sürdüreceği belirtildi.

reklam
28 Kasım 2016 0
reklam
Aydın'da Fırtına Ağaç Devirdi

Aydın’da Fırtına Ağaç Devirdi

Yapılan son değerlendirmelere göre; orta kuvvette kuzeyde ve kıyılarda kuvvetli esen lodos, bu akşam saatlerinde bölgenin kuzeyinden başlayarak yerini poyraza bırakacak. Poyraz Kuzey Ege’de şiddetini artırarak bu gece ve yarın akşam saatlerine kadar fırtına, akşam saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına, yarın geceden itibaren ise tam fırtına şeklinde esecek.

Kuzey Ege’de poyraz fırtınasının Çarşamba akşam saatlerine kadar devam edeceği, Perşembe günü ilk saatlerden itibaren etkisini yitireceği tahmin ediliyor. Güney Ege’de ise poyrazın yarın öğle saatlerinde fırtına, Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına şeklinde eseceği, Perşembe öğle saatlerinden itibaren ise etkisini kaybedeceği bekleniyor.

Rüzgarın yer yer 80-100 km/saat hızda esmesi beklendiğinden; meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam