Aydın’da Heykel Krizi!

Dönemin Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı tarafından 2013 yılında ilçenin en işlek noktasına dikilen Atatürk heykeli ve üzerinde andımızın yazılı olduğu sütun yerinden sökülerek hurdalığa kaldırıldı. Büyük şaşkınlığa yol açan uygulama nedeniyle Didim’de yaşayanlar mevcut belediye başkanı Deniz Atabay’a tepki gösterdi.

reklam
23 Eylül 2016 0
reklam

12345

Aydın’ın Didim ilçesinde önceki dönem belediye başkanı Mümin Kamacı ile mevcut başkan Deniz Atabay arasında yaşanan siyasi çekişme, Atatürk heykelinin hurdalığa kaldırılmasıyla yeni bir boyut kazandı.

2013 yılında Mümin Kamacı tarafından Atatürk Bulvarı Cumhuriyet Mahallesine dikilen Atatürk heykeli ile üzerinde andımızın yazılı olduğu sütunu kaldırarak yerine yenisini koyan mevcut belediye başkanı Ahmet Deniz Atabay, bu hareketiyle ilçede tepki topladı.

Tepkinin asıl sebebi ise, atın üzerine binmiş sivil giyimli Atatürk heykeli ile andımızın bulunduğu sütunun yerinden alınarak belediyeye ait hurdalığa gelişigüzel bırakılması oldu.

123

İKTİDARA TEPKİ GÖSTERİRKEN KENDİLERİ YAPTILAR

AK Parti iktidarını andımızı kaldırmakla suçlayan CHP tabanı, kendi partisine mensup belediye başkanının bu girişimi karşısında bir hayli öfkelenerek duruma tepki gösterdiği öğrenildi.

Mümin Kamacı’nın yaptırdığı sivil giyimli Atatürk heykelinin altında yer alan andımızın askeri üniformalı yeni heykelde yer almaması karşısında sesini yükselten Didimliler, cevaplanması istemiyle belediye başkanı Deniz Atabay’a şu soruları yöneltti;

1234
SORULAR…
1. Didim Belediyesi Atatürk’ün sivil giyimli heykelini neden kaldırdı?

  1. Hiçbir hasarı olmayan Atatürk heykeli neden hurdalık ve çöp bidonunun olduğu bir yere konuldu?
  2. 13 bin liraya mal olan eski Atatürk heykelinin yerine yapılan asker elbiseli Atatürk heykelinin fiyatı 60 bin lira mı? Aradaki fark neden?

    4. Atatürk’ün kaldırılan sivil heykeline yer bulunamadığını söyleyen belediye yetkilileri, Akbük’teki Zübeyde Hanım parkına bu heykeli neden koymadılar?

    5.İktidar partisini “ANDI” kaldırdığı için eleştiren üst düzey CHP’li yöneticiler, aynı eylemi CHP’li belediye yapınca neden sessiz kaldılar?  

    kaynak: turktime.com

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam