Aydın’da köpekler podyuma çıktı

Efeler’de düzenlenen Köpek Güzellik Yarışması’nda 100 köpek birinci olabilmek için yarıştı. Sadece köpekler değil, sahipleri de bir o kadar heyecanlı anlar yaşadı.

31 Mart 2018 - 20:39 0
reklam
reklam

Merve Danışman/Manşet Aydın-Efeler  Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu ile Pointer Köpeği Irkı Üreticileri Yetiştiricileri Derneği Aydın Şubesi tarafından, Köpek Güzellik Yarışması düzenlendi. Türkiye’nin çeşitli illerinden köpeklerin katıldığı etkinlikte, 100 köpek podyuma çıktı. Tekstil Park’ta düzenlenen yarışmada İngiliz Pointer ve İngiliz Setter cinsi köpekler, jüri tarafından değerlendirilerek puanlamaya tabi tutuldu. Yarışmanın sonunda dereceye giren köpekler, kupa ve mama ile ödüllendirildi.

“KATILIM YÜKSEK”
Aydın’da üç yıl önce derneklerinin kurulduğunu ifade eden Pointer Köpeği Irkı Üreticileri Ve Yetiştiricileri Derneği Aydın Şubesi Başkanı Hakan Cengiz, katılımın bu yıl geçen yıla oranla daha yüksek olduğunu söyledi. Cengiz, “Yarışmamıza sadece İngiliz Pointer ve Sateri ırkı köpekler katılabiliyor. Hakemler, köpeğin kafa, kuyruk, burun, kulak, ayak basma ve boyunu göz önünde bulundurarak değerlendirme yapıyor. Köpeklerimizin hepsi doğduktan sonra altıncı, yedinci gününden itibaren yetkili arkadaşlarla doğum teyidi yapılır. 45-50’nci günden itibaren ise köpeklerimize, cip numaraları vurulur. Bu ciplerle, soy kütük numaralarıyla, köpeklerimiz, dünyanın her yerine uçakla veya arabayla giriş çıkış yapabilirler. Yani insanların pasaportu gibi diyeyim. Bizdeki bilgilerin hepsi FCI’da da kayıtlıdır” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam