Aydın’da liste krizi!

Milletvekili aday listesi 4 partinin de tabanını mutlu etmedi…

22 Mayıs 2018 - 13:04 0
reklam

Erdal Savaş / Manşet Aydın- EFELER- 24 Haziran seçimlerine hazırlanan Türkiye, günlerdir merakla beklenen milletvekili aday listelerinin açıklanmasıyla derin bir soluk aldı. Ancak sıralamalar geldikçe Aydın’da alınan soluklar, basınç etkisi yaparak patlamaya dönüştü. Başta AK Parti olmak üzere CHP, MHP ve İYİ Parti listeleri tabanda tepki ve şaşkınlığına yol açtı.

 AK PARTİ’DE ‘KUVVETLİ’ SÜRPRİZ

AK Parti listelerinde mevcut milletvekilleri Mehmet Erdem ve Abdurrahman Öz’ün aday gösterilmeyeceği konuşuluyordu. Nitekim gelen sıralama bu iddiayı somutlaştırdı. Ancak öyle bir isim var ki, en yakınları dahi beklemedikleri açıklama karşısında şaşkına döndü. 2 dönem Nazilli’ye bağlı İsabeyli Belde Belediye Başkanlığı yapan Bekir Kuvvet Erim, Mustafa Savaş’ın ardından ikinci sıradan aday listesine girdi.

CHP’DE ÜSTÜ ÖRTÜLÜ KRİZ!

Ana muhalefet partisi CHP, açıkladığı aday listesi ile ülke genelinde şaşkınlık ve kırgınlığa yol açtı. Muharrem İnce’ye yakınlığı ile bilinen birçok isim liste dışında bırakıldı, Aydın’da ise Deniz Baykal ve Özlem Çerçioğlu’na yakınlığı ile bilinen Prof. Metin Lütfi Baydar, sıralamada yer bulamadı. Gençlik Kolları Genel Başkan yardımcısı Kemal Güneri 7., Fulya Üstündağ ise ancak 8. Sırada yer buldu.

 MHP ARTIK ONDAN SORULUYOR

Listesini ilk açıklayan ve şu ana kadar ciddi muhalif hiçbir sesin çıkmadığı tek parti Aydın’da MHP oldu. Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın milletvekili Deniz Depboylu’nun etki ettiği listede 5 ismin Söke bölgesi adayı olmasının dışında ciddi bir eleştiri yapılmadı.

 İYİ PARTİ ‘KÖTÜ’ OLDU

Aydın’da ne yapacağı merakla beklenen siyasi oluşumun başında gelen İYİ Parti’de liste şaşkınlığı yaşanıyor. AK Partiden istifa eden Şule Tuntaş ve yine MHP’den koparak İYİ Parti’ye geçen Fevzi Köse, bekledikleri sırada kendilerine yer bulamadı. İlk sırayı merhum İsmet Sezgin’in yeğeni Adnan Sezgin alırken, 2. Sırada ise Aydın’da neredeyse hiç tanınmayan Berna Sukas’a yer verildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort