Aydın’da patlama sesi panik yarattı!

Aydın’ın merkez Efeler ilçesinde gece saatlerinde duyulan art arda patlama sesleri çevrede büyük paniğe sebep oldu. Patlamanın nedeni kısa süre sonra anlaşıldı.

reklam
26 Temmuz 2016 0
reklam

AYDIN’IN EFELER İLÇESİNDE BİR APARTMANIN BODRUM KATINDA KESİLMEK İSTENEN TİNER VARİLLERİ BOMBA GİBİ PATLADI. KENTİN BİRÇOK BÖLGESİNDEN DUYULAN PATLAMA BÜYÜK PANİĞE NEDEN OLDU. (MEHMET BARLAS/AYDIN-İHA)

Aydın’ın Efeler ilçesinde, bir apartmanın bodrum katında kesilen tiner varilleri bomba gibi patladı. Birçok yerden duyulan patlama sesi panik yarattı.

Akşam saatlerinde Efeler Fatih Mahallesinde bulunan bir apartman sakinleri spor salonu yapılma kararı aldı. Spor salonunda masa olarak kullanmak için iki adet varil temin eden bina sakinleri, akşam saatlerinde varilleri spiral yardımıyla ortalarından ikiye ayırmak istedi.

BOŞ TİNER VARİLLERİ BOMBA GİBİ PATLADI EFELER İLÇESİNİN BİRÇOK BÖLGESİNDEN DUYULAN PATLAMA BÜYÜK PANİĞE NEDEN OLDU

Daha önceden tiner depolanan ve sıcak nedeniyle aşırı basınç oluşan variller, spiralin temas etmesiyle birlikte büyük bir gürültüyle patladı. Kentin birçok noktasından duyulan patlama sesi nedeniyle büyük bir korku ve panik yaşandı. İhbar üzerinde patlama sesinin geldiği bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Bölgeye ulaşan polis ekipleri, gürültüye bir bombanın değil patlayan tiner varillerinin neden olduğunu belirledi. Varili kesmeye çalışırken oluşan patlamada bacağından yaralanan bir kişi, 112 Acil Servis ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Bölgeyi güvenlik çemberine alan bomba imha uzmanları tiner varillerinde inceleme yaptı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam