Aydın’da “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa”

Aydın Forum AVM’de ‘Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” gösterisi çocuklar tarafından ilgiyle izlendi.

29 Mayıs 2018 - 10:02 0
reklam

Sağlık Bakanlığı tarafından 2017 yılında başlatılan proje çerçevesinde gerçekleştirilen “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikali Aydın Forum AVM’de sahnelendi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’ın da katılımıyla Aydın’daki çocuklara ve vatandaşlara “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal özel gösterimi büyük ilgi gördü.
Etkinlikte konuşan Yavuzyılmaz, “Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl, Obezite ile mücadele kapsamında, çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı yaşamın önemi konularında farkındalığın artırılması teması ile Türkiye genelinde hayata geçirilen proje Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa müzikali etkinlik ve gösterilerine ülke çapında devam ediyor.” dedi.
Yoğun katılımın olduğu etkinlikte, çocuklarla interaktif oyunlar oynandı. “Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa” çocuklara ağız ve diş sağlığı, sağlıklı beslenme, el hijyeni, fiziksel aktivite, çevreyi koruma ve teknoloji bağımlılığı ile ilgili mesaj içeren oyunlar sergilendi.
Etkinlikte İl Sağlık Müdürlüğü tarafından stand açılarak, etkinliğe katılan çocuklara sağlık çocuk dergisi, ağız ve diş sağlığı seti, kalem seti, balon, şapka ve broşür dağıtıldı. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort