Aydın’da sokak basketbolu heyecanı

3×3 Sokak Basketbolu Türkiye Turu’nun bir ayağı Aydın’da gerçekleşecek. Turnuva Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 25 – 26 Haziran 2016 tarihleri arasında Kuşadası İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

reklam
23 Haziran 2016 0
reklam

AYDIN’DA 3X3 SOKAK BASKETBOLU HEYECANI YAŞANACAK

3×3 Türkiye Turu Yaz Dönemi Etapları kapsamında Kuşadasın’da Sokak Basketbolu Turnuvası düzenlenecek. Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde ve Kuşadası Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvasına genç kızlar, genç erkekler, büyük kadınlar ve büyük erkekler olmak üzere toplam 4 kategoride takımlar mücadele edecek.

İki gün sürecek olan sokak basketbolu turnuvası sonucunda derece elde eden takım ve sporculara Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından madalya takdim edilecek. Büyük erkekler kategorisinde 1’inci olan takım Türkiye finallerinde yarışmaya hak kazanacak.

3×3 Sokak Basketbolu Dünyanın her yerinde oynanan farklı formatlardaki sokak basketbolundan esinlenerek geliştirilen ve üç kişilik iki takım standart bir yarı saha içerisinde oynanan bir spor türü.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam