Aydın’dan Üzücü Haber Geldi

Adnan menderes üniversitesi rektörlük binasının dördüncü katından atlayarak intihar eden Kuyucak meslek yüksekokul müdürü Emin Kömürcüler, (33) ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastaneden tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

reklam
27 Temmuz 2016 0
reklam

Olay Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük binasında yaşandı.  Saat 19.30 sularında Kuyucak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Emin Kömürcüler Rektörlük binası dördüncü katından atladı. Çağırılan Ambulansla Müdür Kömürcüler ADÜ Hastanesine kaldırıldı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan ve üniversite çevresince çok sevilen Kömürcüler, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

hbrici

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Yaşanan üzücü hadise üzerine bir açıklama yayınlayan Adnan menderes üniversitesi yönetimi, kamuoyunda yanlış algıya yol açan bir hususa açıklık getirdi. Yazılı olarak yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi; “ 25 Temmuz 2016 tarihinde Üniversitemiz Rektörlük Binasında saat 17.30’da acı bir olay yaşanmış, Üniversitemizin Kuyucak Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emin Kömürcüler vefat etmiştir.

Basında çıkan bazı haberler yanlış bir algı oluşturacak şekilde lanse edilerek Yrd. Doç. Dr. Emin Kömürcüler’in Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan ile görüştükten sonra intihar ettiği gibi haberler yapılmıştır. Bu durum kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Olay Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan ile görüşmeden önce gerçekleşmiştir.  Rektörümüz yaptığı açıklamada Üniversite Yönetimi olarak derin bir üzüntü yaşadıklarını ifade ederek, “Üniversitemiz Kuyucak Meslek Yüksekokulu Müdürü değerli kardeşim, yol arkadaşım Yrd. Doç. Dr. Emin Kömürcüler, vefatıyla bizleri yasa boğmuştur. Herkes tarafından sevilen ve sayılan, çalışmalarıyla akademide takdir toplayan, enerjisiyle her zaman pozitif katkı sağlayan değerli kardeşimi kaybetmek sadece bizi değil, sevgili öğrencilerini ve akademi camiasını da derinden yaralamıştır. Bir kısım medyada iddia edildiği gibi acı hadise, görüşmemizin ardından değil, biz henüz görüşmemişken yaşanmıştır. Yaşanılan durumunun FETÖ/PDY soruşturmasıyla uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. Bu tür haberler,  tamamen farklı bir algı yaratmak maksadıyla yapılmaktadır. Kardeşim, Yrd. Doç. Dr. Emin Kömürcüler, Üniversitemiz yönetiminin de her zaman arkasında durduğu bir bilim adamıdır. Vefatı, tüm Üniversitemizi büyük bir üzüntüye boğmuştur.  Yeri çok zor dolacak yol arkadaşım, kardeşime Allah’tan rahmet; ailesine, öğrencilerine ve mesai arkadaşlarına sabır dilerim.”

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam