Aydın’ın gururu Mavi, Darüşşafaka’da

Aydın’ın gururu Ahmet Baki Mavi İş Bankası desteğiyle Darüşşafaka’da

13 Eylül 2018 - 18:34 0
reklam

Mehmet Çalık/Manşet Aydın-EFELER- Türkiye’nin en uzun soluklu ve katma değeri yüksek eğitim projelerinden biri olan, Türkiye İş Bankası’nın Darüşşafaka ile birlikte yürüttüğü “81 İlden 81 Öğrenci” projesi 11. öğretim yılına girdi.

AYDIN’IN GURURU
Bu yıl Aydın’dan sınava girerek başarı gösteren ve Darüşşafaka’da okumaya hak kazanan Ahmet Baki Mavi oldu. Aydın’ın gururu olan Mavi’nin Darüşşafaka’daki eğitim hayatı boyunca tüm giderleri İş Bankası tarafından karşılanacak.

700’E YAKLAŞTI
Bu kapsamda, Darüşşafaka’ya girmeye hak kazanan 81 öğrencinin yatılılık ve diğer tüm eğitim giderleri İş Bankası tarafından karşılanıyor. 2008-2009 eğitim öğretim yılında başlanan projede İş Bankası’nın desteğiyle Darüşşafaka’da eğitim gören öğrenci sayısı 700’e yaklaştı.

TAM BURSLU
Darüşşafaka maddi imkânları yetersiz, annesi veya babası hayatta olmayan çocuklara 5. sınıftan lise mezuniyetine kadar tam burslu ve yatılı eğitim veriyor. Öğrencilerine kaliteli eğitim, sosyal gelişim ve sıcak bir yuva ortamı sağlamayı hedefleyen, ülkenin köklü eğitim kurumlarından biri olan Darüşşafaka’da okuyan öğrenciler iyi düzeyde İngilizce öğreniyor,her öğrenci bir enstrüman çalıyor ve bir spor dalı ile ilgileniyor.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-