Aydın’ın ilk kitap fuarı açılıyor!

Aydın’ın eğitime ve kültüre önem veren bir şehir olduğunu söyleyen Vali Köşger, 25 Mayıs Çarşamba günü kapılarını açacak olan kitap fuarına herkesi davet etti.

24 Mayıs 2018 - 13:59 0
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER-  Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, 1. Aydın Kitap Fuarı’nın tanıtım toplantısını yaptı. Aydın Valiliğinde düzenlenen toplantıya Vali Köşger, Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu katıldı.
Aydın Valiliği Toplantı Salonu’nda yapılan tanıtımda konuşan Vali Köşger, Aydın’da ilk kez gerçekleştirilecek kitap fuarına bütün vatandaşları davet etti.
“AYDIN’DA OKUMAYA İLGİ FAZLA”
Vali Köşger, “Aydın’da bir ilki gerçekleştireceğiz. Aslında geç kalınmış bir faaliyet. Aydın eğitime, kültüre önem veren bir şehrimiz. Eskiden beri Aydın’da okuryazar oranı ve vatandaşların okumaya ilgisi oldukça fazla. Bu anlamda bu fuar daha önceden yapılabilirdi. Kent meydanında 80’in üzerinde kitap firmasının katılımıyla fuar açacağız. Çok önemli bir kültürel faaliyet olacak. Klimalı rahat ortamda okurlar, yazarlarla buluşma fırsatı bulacak” dedi.
“20 BİN ÖĞRENCİYE İMKAN SAĞLIYORUZ”
Fuara katılımın yüksek olmasını beklediklerini belirten Vali Köşger, “Valiliğimizin organize ettiği 7,5 TL değerinde basılan 20 bin kupon öğrencilerimize dağıtılacak. Öğrencilerimiz bu kupon değeri karşılığında fuarda istediği kitabı alabilecek. Üzerine katkı sağlayıp farklı bir kitapta alabilir. Efeler ilçemizdeki 20 bin öğrenciye böyle bir imkan tanıyoruz. Amacımız, çocuklarımızın kitabın kokusunu hissetmelerini ve en azından bir kitaba erişmelerini istiyoruz. Genç nesillerin kitapla tanışması noktasında önemli bir katkı sağlayacağını umuyoruz. Özellikle genç kardeşlerimiz başta olmak üzere kitaba ilgi duyan herkesi bekliyoruz. Her düşünceden kitap firması var dolayısıyla herkes istediği kitabı bulabilecek” diye konuştu.
25 Mayıs Cuma günü başlayıp 3 Haziran’a kadar devam edecek olan 1. Aydın Kitap Fuarı’nda 80 yayınevi ve 100 yazar, Aydınlı okurlarıyla buluşacak. Sabah 10.00 ve akşam 22.00 saatleri arasında ziyaretçiler fuarı gezebilecek.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort