Aydın’ın ilk sınavı Nazilli’de

İkinci el motorlu araçlar ticareti yapmak ve oto galeri açmak isteyenlere Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmesi üzerine Aydın’da ilk sınav Nazilli Ticaret Odası tarafından gerçekleştirildi. 32 adayın katıldığı imtihanlar 15/17 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirildi.

20 Ağustos 2018 - 15:05 0
reklam

Mehmet Çalık/Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli Ticaret Odası (NTO) ve MEYBEM A.Ş işbirliğinde Nazilli’de ilk defa Galericilere yönelik olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları gerçekleştirildi. 15/17 Ağustos tarihleri arasında imtihanların yazılı bölümü NTO’da uygulamalı bölümleri Galericiler Sitesi’nde icra edildi.

Konuyla ilgili bilgi veren NTO Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, “Nazilli Ticaret Odası bir meslek kuruluşu olmanın yanında eğitim ve belgelendirme hizmetleriyle de öne çıkmakta. Nazilli merkez ve altı ilçenin yetki alanı içinde olması nedeniyle Bölge Odası sorumluluğunu taşıyan kurumumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından verilen yetki çerçevesinde tüm iş kollarında azami derecede hizmet ve belgelendirme faaliyetlerine devam etmektedir.” dedi.

Yönetmeliği kısa bir süre önce yayımlanan 2’nci el motorlu araçlar ticareti yapan işyeri sahipleriyle ilgili Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavını yapan az sayıda Oda’dan birisi olduklarını vurgulayan Arslan, “Sınava 32 aday başvuru yaptı. Yazılı ve performans sınavı olarak iki aşamada gerçekleşen sınavlarda motorlu kara taşıtları ticareti yapan işyeri sahiplerimiz tecrübelerini ve bilgilerini yansıttılar.” diye konuştu.
Mesleki Yeterlilik Belgesi verilen dalların sadece oto galericiler ile sınırlı olmadığını ifade eden Arslan, Makine Bakımcı, Metal Kesimci, Sac İşlemeci, Kaynakçılık, CNC Programcısı ve inşaat sektörünün tüm dallarında sınav ve belgelendirme hizmeti verdiklerini duyurdu Arslan bu şekilde faaliyet neticesinde meslek mensuplarının başka bir şehre veya bölgeye gitmesine, geçici süreli de olsa işini bırakmasına gerek kalmadığını sözlerine ekledi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-