Aydın’ın yeni Valisi!

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı Valiler Kararnamesi’ne göre Aydın Vali’si dahil 22 vali merkeze alındı, 24 ise yeni vali atandı.

reklam
01 Haziran 2016 0
reklam
Erol Ayyıldız

Erol Ayyıldız

İçişleri Bakanlığı’nın Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre; 22 vali merkeze alındı, 24 ile yeni vali atandı. 26 il valisi de kendi içerisinde yer değiştirdi. Aydın Valisi Erol Ayyıldız İzmir Valiliği’ne atanırken, Aydın’a Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak atandı.

 VALİ KOÇAK'TAN NOBEL KİMYA ÖDÜLÜ ALAN SANCAR'A ÖVGÜ MARDİN VALİSİ ÖMER FARUK KOÇAK: "BİLİME HEDİYE EDİLEN BAŞARIYLA GURUR DUYDUK"

ÖMER FARUK KOÇAK KİMDİR?
Ömer Faruk KOÇAK, 1988 yılında başlamış olduğu Mülki İdare Amirliği mesleğinde sırasıyla, Ankara ilinde Kaymakam Adaylığı, Bolu-Dörtdivan, Şanlıurfa-Halfeti, Kayseri-İncesu, Diyarbakır-Bismil, Çankırı-Ilgaz ilçelerinde Kaymakamlık yaptı. 2000 yılında İngiltere’de Exeter Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. 2001-2009 yılları arasında eski adıyla Telekomünikasyon Kurumu yeni adıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Uluslararası İlişkiler ve AB ile Koordinasyon Daire Başkanlığı görevinde bulundu.
13 Mart 2009 tarih ve 2009/10806 sayılı kararname ile Sağlık Bakanlığında Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı ve yaklaşık 4,5 yıl bu görevde bulundu. Ömer Faruk KOÇAK evli ve 4 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce, orta derecede Arapça bilmektedir.

İŞTE KARARNAMENİN BELGESİ:

valiler_2076 valiler_7531

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam