Aydınlı Ağadede, birikimini Kızılay’a bağışladı

İncirliova ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki yurtdışı emeklisi Ağadede Emre, biriktirdiği 2 bin euroyu Kızılay’a bağışladı.

01 Haziran 2018 - 11:12 0
reklam

Tunceli’den 45 yıl önce geldiği Aydın’a yerleşen ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde çalıştıktan sonra emekliye ayrılan evli ve 4 çocuk babası Ağadede Emre, biriktirdiği 2 bin euroyu Kızılay Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci’ye teslim etti.
Türkiye ve dünyanın her yerine yardım ulaştıran Kızılay’a her daim güvendiğini ifade eden Emre, “Kızılay Türkiye’nin doğusu, batısı ve her yerine yardım ettiği gibi yurt dışına da yardımda bulunuyor. Geçen yıl biriktirdiğim 3 bin euroyu da bağışlamıştım. Bu yıl da 2 bin euro biriktirdim. Herkesin yardımına koşan Kızılay’a her zaman güveniyorum. Bağışladığım para inşallah birçok insana yardım olarak gider” dedi.

“AYDINLILAR BİZE GÜVENİYOR”

Kızılay Aydın Şube Başkanı Bekir Sıtkı Pekmezci ise yapılan bağışın anlamının çok büyük olduğuna dikkat çekerek, “Ağadede Emre amcamız gibi bu yıl Aydın’da Kızılay’a çok sayıda kişi bağış yaptı. Yüksek meblağlarda bağış yapanlar oldu. Ramazan ayı ile ilgili koli dağıtımımızda devam ediyor. Biz Kızılay olarak ne kadar yardım yaparsak bize daha fazlası yardımseverler aracılığıyla geri dönüyor. Biz Aydınlılardan memnunuz. Onlar da bizden memnun ki biriktirdikleri parayı dahil birçok şeyini bağışlıyor” diye konuştu. (DHA)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort