AYDINLI GENÇLERDEN ÇİFTE BAŞARI

Türkiye Minikler Halter Şampiyonası’na katılan Aydınlı sporcular, iki madalya kazanarak büyük başarıya imza attı.

06 Temmuz 2018 - 16:35 0
reklam

Bilecik’te düzenlenen Minikler Halter Türkiye Şampiyonası’na Aydın’ı temsilen katılan Genç Efeler Spor Kulübü sporcuları Furkan Çakar ve Alperen Sökmen başarılı müsabakalar sonucunda madalyaya uzandı.
40 kg. sıkletinde mücadele eden Furkan Çakar, koparmada 43 kg. ve silkmede 53 kg. kaldırarak toplamda 96 kg. ile altın madalya kazanarak Türkiye Şampiyonu oldu.35 kg. sıkletinde Alperen Sökmen ise koparmada 32 kg. ve silkmede 35 kg. kaldırarak toplamda 67 kg. ile Türkiye üçüncüsü oldu.
ÇAKAR’DAN 2’DE 2
Aydın’da gelecek vaat eden sporcular arasında yer alan başarılı sporcu Furkan Çakar, halter branşında katıldığı 2 Türkiye Şampiyonasında da altın madalya kazanarak 2’de 2 yaptı. Genç Furkan, dünya şampiyonu olan ve son olarak İspanya’da gerçekleştirilen 18. Akdeniz Oyunlarında rekor kırarak şampiyon olan Aydınlı Ayşegül Çakın’ı örnek aldığını belirtti.
DEMİR’DEN TEBRİK
Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Minikler Halter Türkiye Şampiyonasında Aydın’ı en iyi şekilde temsil eden Furkan Çakar’ı ve Alperen Sökmen’i tebrik etti. Başarılılarının devamını dileyen İl Müdürü Demir, Aydın Genç Efeler Spor Kulübü’ne ve sporcuları yetiştiren Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halter Antrenörü Yunus Emre Demirtaş’ı da tebrik etti. (İHA)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort