Aydınlı Ülkücüler Eyleme Hazırlanıyor

O profesöre tepkiler çığ gibi büyüyor. ADÜ öğretim görevlilerinden Prof. Dr. E.B.’nin Osmanlı’yı barbarlıkla suçlayan açıklamaları üzerine bir sert yanıtta Aydın Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Karaca’dan geldi. Karaca, “Onur ve şerefin varsa barbarlıkla suçladığın devletten maaş alma” dedi.

reklam
31 Mayıs 2016 0
reklam
reklam

ADÜ Veterinerlik Fakültesi Öğretim Görevlisi olan Prof. Dr. E.B., geçtiğimiz Pazar günü binlerce insanın katılımı ile kutlanan İstanbul’un Fethi ile ilgili bir paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşımda Osmanlı’yı barbarlıkla suçladı. Prof. Dr. E. B., paylaşımında “Bugün muhteşem bir uygarlık olan Doğu Roma İmparatorluğu’nun başkenti Konstantinopolis’in barbar ve bağnaz bir kabile tarafından işgalinin yıldönümü” diye yazdı.

Bu paylaşıma ilk tepki ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’dan geldi. O profesöre tepkiler bununla da sınırlı kalmadı, çığ gibi büyüdü.

123

ÜLKÜ OCAKLARI EYLEM HAZIRLIĞINA BAŞLADI

ADÜ Öğretim Görevlisi, Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Mustafa Karaca, en sert tepkiyi gösterenlerin başında yer aldı. Karaca, Osmanlı’yı barbarlıkla suçlayan profesörü sert bir dille eleştirerek,  “Onur ve şerefin varsa barbarlıkla suçladığın devletten maaş alma” dedi.

Karaca, eleştiri dolu açıklamasını bugün için sosyal medya üzerinden yaptı. Yarın ise bahse konu profesörün görev yaptığı fakülte önünde de ayrıca eylem yapacaklarını bildirdi.  Aydın Ülkü Ocakları İl Başkanı Mustafa Karaca, açıklamasında  “Büyük Türk milletini barbarlıkla suçlayan Bizans artığı akademisyen müsveddesi onurun ve şerefin varsa (Ki o kadar onur ve şeref sahibi olmadığına eminiz.) barbarlıkla suçladığın devletten maaş alıp karnını doyurmazsın. Atalarını tarihin çöplüğüne gömdüğümüz gibi senin gibi nesebi gayrısahih kalıntılarını da şüheda kanıyla sulanmış, Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslüman bu topraklardan ayıklayana kadar mücadelemiz devam edecektir. Aziz vatanımızın kutsiyetini kirletmenize müsaade etmeyeceğiz. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!” ifadelerine yer verdi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam