Aydınlılar buraya akın diyor

Doğaseverlerin Aydın’daki uğrak noktalarından olan Latmos yeni ziyaretçilerini bekliyor.

13 Haziran 2019 - 14:18 0
reklam

İnan Gül / Manşet Aydın-EFELR- Doğaseverlerin Aydın’daki uğrak noktalarından birisi olan ve 8 bin yıllık tarihiyle Beşparmak Dağları’nın neredeyse tamamına yayılan Latmos yeni ziyaretçileri için hazır.

BELEDİYEDEN TANITIM VİDEOSU
Bölgedeki ziyaretçi merkezi ile gelenlere Latmos hakkında bilgiler veren Aydın Büyükşehir Belediyesi ise Aydın ile Muğla sınırları içerisinde yer alan ve geçmişten günümüze çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Latmos için tanıtım videosu hazırladı. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan 1 dakikalık videoda “8 bin yıllık tarihi ile Latmos sizi çağırıyor” ifadeleri yer aldı. Video ile birlikte ziyaretçi sayısının artması hedefleniyor.

“LATMOS MİLLİ PARK İLAN EDİLSİN”
Latmos’un eşsiz doğasının ve tarihinin korunması gerektiğini söyleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Bu coğrafya insanlık tarihinin en önemli tarihsel miraslarından bir tanesi. Dünya üzerinde 8 bin yıllık tarihin her adımından izler taşıyan çok az yer var. Böylesine önemli olan Latmos’u hem yaşatıp geleceğe taşımak için hem de turizm potansiyeli olarak değerlendirmek için milli park ilan etmeliyiz” dedi.

SERÇİN DE BİSİKLET TURU
Öte yandan Bafa Gölü kıyısındaki Serçin de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Son dönemde ziyaretçi sayısı artan Serçin’de isteyen ziyaretçilere Büyükşehir Belediyesi’nin Serçin Ekoturizm Merkezi’nden ücretsiz bisiklet sağlanıyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-