Aydınspor 1923 havuza girdi

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydınspor 1923’ün konakladığı Hüseyin Aksu Spor Tesisleri’nin bir kez daha sularını kesti. Susuzluğa tepki gösteren siyah beyazlı futbolcular, duşunu Atatürk Kent Meydanı’ndaki havuzda aldı. Olaya zabıta ekipleri müdahale edince tartışma çıktı.

17 Ağustos 2018 - 15:14 0
reklam
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER-  Sezona sayılı günle kala önce elektriksiz, defalarca da susuz kalan Aydınspor 1923’ün, bugün Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri tarafından bir kez daha suyu kesildi. Sıklıkla sularının kesilmesine tepki gösteren siyah beyazlı yönetim, futbolcularla birlikte Atatürk Kent Meydanı’na gelerek eylem yaptı. Kulüp Başkanı Hüsamettin Artan, beraberindeki yöneticiler ve futbolcular, Atatürk Kent Meydanı’ndaki havuzda duş almak istedi.

Havuz önünde önlem alan Aydın Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, futbolcuları havuza sokmamak için müdahale etti. Olay sırasında Büyükşehir Beeldiyesi Zabıta Müdürü Hakan Genç ve futbolcular arasında tartışma çıktı.
Yaşanan tartışmaya polis ekipleri müdahale etti.

“BUNLAR FETÖ’CÜDÜR”

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni FETÖ’cü olmakla suçlayan Kulüp Başkanı Hüsamettin Artan, “Bu şehir eşkiyayla yönetiliyor. Böyle bir şehir yok. Şehrin değerlerine böyle mi sahip çıkıyorlar? Bir de hukuktan bahsediyorlar. Bunlar aslında FETÖ’cüdür. Bular devlet hainidir. Bu saaten sonra karşılarında ben varım. Bu kent meydanında beni idam da etseler bunların yakasını bırakmayacağım. Kaç seneden beri abone yapmamışlar ve burada ücretsiz su kullanmışlar. Malili oyuncumuz Musa Traore ülkesi Mali’de su olmadığı için Türkiye’ye geldiğini belirtiyor ama ‘Burada da su yokmuş’ diyor. Biz paramızla abone olduk ama bunlar suç işliyorlar. Bu şehir bizi bu hale getirdi. Belediye kuşlara dahi su vermek zorundadır. Asla bunlara izin vermeyeceğiz. Bu takım benim babamın malı değil. Ben bu takıma sahip çıkıyorsam herkes sahip çıksın” dedi.

“İKİ GÜNDE BİR SUYUMUZ KESİLİYOR”

Takım kaptanı Emrullah Öztürk de üzerlerinde büyük bir baskı olduğunu ifade ederek, “Geldiğimiz günden beri ya elektrik ya da su kesiliyor. Antrenmandan çıkıyor ve yoğun efor sarfediyoruz. Bu güzel şehri profesyonel liglere taşımak istiyoruz. Belediye tarafından bir sıkıntı var. Başkanımız maddi manevi tüm desteği sağlıyor ama diğer konularda büyük sıkıntılarımız var. Bizim derdimiz Aydınspor 1923’ü şampiyon yapmak. Lütfen bize destek olsunlar. Biz kendimiz için değil bu şehri ayağa kaldırmak için buradayız. Yaklaşık bir aydan bu yana iki günden bir suyumu kesiliyor. Biz buraya bu hayallerle gelmedik” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam