AYTO’da “Depremle Yüzleşmek” semineri

Aydın Ticaret Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şubesi, 17 Ağustos 1999 depreminin yıl dönümü nedeniyle “Depremle Yüzleşiyoruz” semineri gerçekleştirdi.

16 Ağustos 2018 - 15:00 0
reklam

Deprem kuşağında yer alan Türkiye’nin 17 Ağustos 1999 yılında yaşadığı felaketi anmak ve alınan önlemlerin sürdürülebilir olmasını sağlamak üzere AYTO Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nda “Depremle Yüzleşiyoruz” semineri gerçekleştirdi.
Aydın Ticaret Odası (AYTO) ve İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şubesi işbirliği ile gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını yapan AYTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergün Evran, 17 Ağustos depreminin Türkiye’de birçok şeyi değiştirdiği gibi inşaat sektörünü de değiştirdiğini vurguladı.
Depremleri engellemenin mümkün olmadığını ancak zararlarının en aza indirilmesi için gayret gösterildiğini ifade eden Evran, “Depremle yüzleşmek, farkında olmak ve önlemler almak yeni 17 Ağustoslar yaşanmamasının tek yoludur”dedi.
Katılımcılar, ülkemizde gerçekleşen depremlerden sonra oluşan yıkımı tüm çıplaklığı ile gözler önüne seren fotoğrafları, seminer öncesinde açılan sergide inceleme imkanına sahip oldu. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-